Dom architekta

Dom architekta
Paolo część konstrukcji wykonał sam. Dom rośnie i zmienia się razem z jego dziećmi. Założenia były proste: mały budżet i ekologiczne rozwiązania.
0
Dom architekta

"Drzewo nie urośnie w kilka dni. Drzewa w moim ogrodzie to jeszcze ciągle gałązki. Moje dzieci są małe, a mój dom jest nadal nieskończony. Wciąż jest wiele do zrobienia. Może architektura też potrzebuje czasu?" - pyta Paolo Carlesso, właściciel, architekt i budowniczy Casa CM2, ekologicznego domu na północy Włoch.

 

 

Część konstrukcji Paolo wykonał sam. Z pomocy fachowców skorzystał jedynie przy budowie fundamentów i zewnętrznych ścian nośnych. Szara bryła domu ma archetypiczny kształt - dwuspadzisty dach to ukłon w stronę tradycji.

 

 

Wybór materiałów podyktował skromny budżet, niechęć do kredytów, krótki czas realizacji oraz ekologia. Ściany domu zostały wykonane z drewna, wewnętrzna kosntrukcja ze stali, a fasada z oddychającego cementu włóknistego.

 

 

Paolo chciał oddać specyfikę miejsca, w któym powstał dom. To wiejski obszar, na początku XX wieku osiedlali się tam imigranci, którzy domy budowali samodzielnie. Przeszłość jest bliższa architektowi niż współeczsne podmiejskie budownictwo, które wszędzie wygląda tak samo.

 

 

 Zgoda na niedoskonałość, pokora wobec natury i samowystarczalność. To główne zasady, którymi kierował się architekt.

 

 

 

Projekt: Paolo Carlesso (www.ec2.it/paolocarlesso)
Zdjęcia: Simone Bossi (www.simonebossi.it)
Kiedy: 2014
Ile metrów: 290 m2
Gdzie: Fagnano Olona

 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...