Działka w stylu skandynawskim

Działka w stylu skandynawskim
18 lat temu w maju zaczęliśmy naszą działkową historię :) Jesteśmy więc dojrzałymi ogrodnikami - działkowcami. Okazało się, że to jest wymarzone zajęcie dla nas, lubimy prace fizyczne i lubimy życie biwakowe (prąd na działce mamy dopiero od dwóch lat).
0
Działka w stylu skandynawskim

Działka, która trafiła w nasze ręce nie wyglądała zachęcająco. Przez te osiemnaście lat zaszła tu duuuża zmiana:

Starą malutką budkę zastąpił czerwony domek, powstawał przez kilka lat systemem gospodarczym, a pracowało przy tym dwoje robotników wykwalifikowanych czyli my :) Tworzenie tego naszego letniego dachu nad głową zaczęliśmy w 2007 roku, pamiętam, że długo zastanawiałam się nad wyborem koloru, wybrałam połączenie wiśniowej czerwieni i soczystej zieleni i niezmiennie ten zestaw kolorów tu na działce bardzo mi się podoba choć być może teraz wybrałabym inną kolorystykę. Oprócz domku jest też wiśniowy domek na narzędzia i pergola w tym samym kolorze.

Czerwone drewniane domki kojarzą się ze Skandynawią, kolor tam stosowany nazywa się czerwień faluńska, za Wikipedią:  "charakterystyczny odcień czerwonej barwy farby emulsyjnej stosowanej tradycyjnie do malowania drewnianych elewacji domów w Szwecji i Finlandii. Barwa farby jest wynikiem zastosowania czerwonego pigmentu z (zamkniętej już) kopalni miedzi w Falun w Szwecji, stamtąd również pochodzi jej nazwa. Pierwsze wzmianki o farbie pochodzą z 1573 roku. Farba popularna jest do dziś, ze względów tradycyjnych, estetycznych, a także z uwagi na swoje impregnujące działanie na drewno."

źródło: lolaakinmade / swedishdesign

No to teraz trochę czerwonych domków z sieci:

źródło: sweetworldofs / ruggedandfancy /  keltainentalorannalla / all-the-sweet-prettiness

źródło: grandiflora / bloglovin / tinyhousepins / chameleon-interiors

źródło: ragneland / ninapimenta / kryddburken / tinywhitedaisies

Więcej skandynawskich (i nie tylko) inspiracji na moim blogu Sentymenty i Prezenty. Zapraszam.

Lubi przedmioty, które chwile świetności mają już za sobą i na pierwszy rzut oka wydają się niewarte zainteresowania ale mają pewną wartość dodaną - niepowtarzalność, która powoduje, że w jej mieszkaniu jest takich przedmiotów sporo. Poza tym reusing jest eko, a urządzanie mieszkania to dobra zabawa. Towarzyszą jej dwaj panowie i trzy koty. Latem jej życie toczy się w ogrodzie i o tym też chętnie pisze. Prowadzi blog SentiMenti's world, pokazujący jej osobiste podejście do kreowania własnej przestrzeni.
Wczytywanie rekomendacji...