otrzymasz rabat
zapisz się*
Schowaj
* Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
Promocja ważna do
zapisz się do newslettera, otrzymasz rabat
zapisz się
.

Ec1, nowe centrum Łodzi

Ec1, nowe centrum Łodzi
Moje rodzinne miasto przeżywa drugą młodość. Inwestycje, modernizacja, remonty. Pod takim hasłem stoi Łódź od co najmniej 3 lat.
0
Ec1, nowe centrum Łodzi

W tym czasie powstało wiele świetnych lokali na legendarnej ul Piotrkowskiej, która dzięki temu i dzięki modernizacji kamienic i nawierzchni deptaka również zaczyna odżywać. Jednym z kluczowych dla i na Piotrkowskiej miejsc jest OFF Piotrkowska. Kompleks pofabrycznych budynków, z przeznaczeniem na alternatywne pracownie, galerie, kluby i restauracje. Jedną z nich jest Spółdzielnia, o której pisałam już jakiś czas temu TU. Nadal podają świetne kanapki i najlepsze frytki w mieście.
Jedną z większych, jak nie największą inwestycją jest powstające właśnie Nowe Centrum Łodzi, EC1. To kompleks budynków starej elektrociepłowni EC1, którą w dzieciństwie widziałam z okna każdego dnia. Teraz powstaje tam nowoczesne planetarium, laboratorium z symulatorami lotów, przestrzeń przeznaczona na festiwale, koncerty i imprezy oraz sieć restauracji i klubów. Architektura całości jest naprawdę oszałamiająca a we wnętrzu zachowano wiele oryginalnych detali.

 


 

Blogerka, pomysłodawczyni MEETBLOGIN, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich oraz inicjatorka Bloggers Zone, współpracuje z wieloma festiwalami designu w Polsce. Na swój blog zaprasza po garść inspiracji do tworzenia pięknych przestrzeni wokół siebie. Jest pasjonatką skandynawskich bieli i zamiłowania do naturalnych materiałów, industrialnych dodatków oraz loftowych, otwartych przestrzeni. Uwielbia meble vintage w nowoczesnych aranżacjach. Ceni polski design dlatego też jest ambasadorką Łódź Design Festival.
Wczytywanie rekomendacji...