zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Ec1, nowe centrum Łodzi

Ec1, nowe centrum Łodzi
Moje rodzinne miasto przeżywa drugą młodość. Inwestycje, modernizacja, remonty. Pod takim hasłem stoi Łódź od co najmniej 3 lat.
0
Ec1, nowe centrum Łodzi

W tym czasie powstało wiele świetnych lokali na legendarnej ul Piotrkowskiej, która dzięki temu i dzięki modernizacji kamienic i nawierzchni deptaka również zaczyna odżywać. Jednym z kluczowych dla i na Piotrkowskiej miejsc jest OFF Piotrkowska. Kompleks pofabrycznych budynków, z przeznaczeniem na alternatywne pracownie, galerie, kluby i restauracje. Jedną z nich jest Spółdzielnia, o której pisałam już jakiś czas temu TU. Nadal podają świetne kanapki i najlepsze frytki w mieście.
Jedną z większych, jak nie największą inwestycją jest powstające właśnie Nowe Centrum Łodzi, EC1. To kompleks budynków starej elektrociepłowni EC1, którą w dzieciństwie widziałam z okna każdego dnia. Teraz powstaje tam nowoczesne planetarium, laboratorium z symulatorami lotów, przestrzeń przeznaczona na festiwale, koncerty i imprezy oraz sieć restauracji i klubów. Architektura całości jest naprawdę oszałamiająca a we wnętrzu zachowano wiele oryginalnych detali.

 


 

Blogerka, pomysłodawczyni MEETBLOGIN, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich oraz inicjatorka Bloggers Zone, współpracuje z wieloma festiwalami designu w Polsce. Na swój blog zaprasza po garść inspiracji do tworzenia pięknych przestrzeni wokół siebie. Jest pasjonatką skandynawskich bieli i zamiłowania do naturalnych materiałów, industrialnych dodatków oraz loftowych, otwartych przestrzeni. Uwielbia meble vintage w nowoczesnych aranżacjach. Ceni polski design dlatego też jest ambasadorką Łódź Design Festival.
Wczytywanie rekomendacji...