zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Kantine - Berlin

Kantine - Berlin
David Chipperfield uzupełniając berlińską tkankę miejską nową, powściągliwą zabudową mieszczącą jego biuro i mieszkanie pozostawił również miejsce dla innych.
0
Kantine - Berlin

Przestrzenie między prostymi, betonowymi bryłami przenikają się tworząc intymne miejsce spotkań nie tylko dla mieszkańców i użytkowników budynku. Wszyscy są zaproszeni do Kantine, kantyny otwartej od rana do wieczora, proponującej współczesną niemiecką kuchnię w otoczeniu współczesnej architektury.


David Chipperfield pokazuje również jak mieszka. Na uwagę zasługuje doskonały wybór włoskich mebli z lat 50 – tych i 60 – tych. Wśród betonowych płaszczyzn zagościły tylko dwa soczyste kolory – zieleń sofy i pomarańcz regału na książki.


Zdjęcia z berlińskiego apartamentu Chipperfielda można było obejrzeć na tegorocznej Salone del Mobile w Mediolanie - ‘where architects live’.

Berlin. Joachimstrasse 11, 10119 Berlin, +49 (0)30 3384 4430

Źródła zdjęć: Designboom, Globallblue, Afasia
 

Dwie architektki projektujące zarówno w dużej (miejskiej) jak i małej skali. Dążąc do upraszczania formy, co ma często odbicie w powściągliwych projektach, zawsze starają się pamiętać o autentyczności. Prosta kompozycja pozostawia odbiorcom najwięcej przestrzeni i miejsca na interpretację, która powinna być dowolna.
Wczytywanie rekomendacji...