Mały mobilny dom

Mały mobilny dom
17 metrów kwadratowych. Dokładnie taką powierzchnię, nie licząc tarasu, ma nowatorski dom z prefabrykatów, zaprojektowany przez południowoafrykańską architektkę Clarę da Cruz Almeidę. Jest funkcjonalny, ekologiczny, a co więcej – można się razem z nim przemieszczać.
0
Mały mobilny dom

Głównym budulcem domu jest drewno. Jego prosta bryła świetnie wpisze się zarówno w sielski krajobraz polany…

 

 

…jak i w przestrzeń miejską. Duży taras z rozkładaną markizą to niekwestionowany atut tego kompaktowego budynku. Jest przedłużeniem strefy dziennej. Miętowo-biała kolorystyka elewacji ma odbijać promienie słońca i zapewniać chłód wewnątrz.

 

 

Kuchnia ze stalowym blatem roboczym zajmuje większą część parteru. Liczne półki, które można regulować i ustawione na nich drewniane skrzynki do przechowywania stanowią jej oryginalną modułową zabudowę.

 

 

Wysoki sufit dał poczucie przestrzeni mimo tak małej powierzchni. A przy tym umożliwił wzniesienie antresoli z łóżkiem. Okrągłe uchylne okno nad wezgłowiem zapewnia dodatkowe światło. By go nie blokować, „na piętrze” zaprojektowano ażurową barierkę z kolorowej liny.

 

 

Toaleta zamykana składanymi drzwiami znajduje się pod antresolą. Prysznic zainstalowano w przejściu.

 

 

Mocowane do metalowych szyn moduły zastosowano też w aneksie do pracy. Półki i „biurko” z opuszczanym blatem nie zajmują wiele miejsca. Wąskie okno ze szklanymi żaluzjami zapewnia dobrą wentylację wnętrza.

 

 

Źródło: www.pod-idladla.com (architektura), www.dokterandmisses.com (wnętrze)

Zdjęcia: Brett Rubin (www.brettrubin.com), Lisa Johnston

 

 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...