zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Mieszkanie modułowe

Mieszkanie modułowe
12 modułów sklejono w jedną całość. Przestrzeń w każdym z mieszkań organizuje wielofunkcyjny mebel.
0
Mieszkanie modułowe

Quintana 4598 to projekt mieszkalny z przedmieść Buenos Aires. Budynek wygląda, jakby zbudowano go z klocków. Nie jest to dalekie od prawdy. Na miejsce przyjechało dwanaście modułów, które poustawiano na sobie. Elementy można szybko zamontować, pozwalają na dużą elastyczność konstrukcji i łatwo je przetransportować. Pracownia IR Arquitectura to kolejni architekci, którzy przekonują, że tanie budownictwo socjalnie może dobrze wyglądać, a przy tym być bardzo funkcjonalne i ekologiczne. Antracytową elewację urozmaicają ściany z jasnej blachy falistej. Balkony-wykusze wprowadzają geometryczny rytm.

W środku dominuje taki sam porządek wizualny, jak na zewnątrz. Rządzi prostota. Podłoga i strop zostały wykonane z surowego betonu. Przestrzeń organizuje ściana-mebel. Wydziela na otwartej przestrzeni miejsce na kuchnię, łazienkę, sypialnię, schowki i spiżarnię.

Dużo miejsca na przechowywanie udało się zagospodarować dzięki sporej wyoskości - mieszkanie jest wysokie aż na trzy metry. Nad wejściem do łazienki i kuchni umieszczono dodatkowe szafki wykonane, tak jak całość zabudowy, z białego MDF-u.

Sypialnię schowano we wnęce między szafą a ścianą. Łóżko umieszczono na niewielkim podwyższeniu. W nim zaś znalazło się miejsce na szuflady i szafki. To kolejny patent architektów na zwiększenie miejsca na przechowywanie.

Na każdym z pięter mieszczą się trzy mieszkania o podobnym planie.

Od betonu można odpocząć na dachu. Taras z ogrodem to azyl dla mieszczuchów, z którego mogą patrzeć na miasto. W budynku jest też sporo ekologicznych rozwiązań. System do ponownego wykorzystywania wody pozwolił na zmniejszenie zużycia o 10%. Zainstalowano również Biodigestor, który pozwala na produkcję biogazu oraz perkolator i sześć panieli słonecznych, które służą do podgrzewania wody.

Architekci liczą, że ekologiczne rozwiązania przyciągną świadomą grupę mieszkańców, która stanie się podstawą więszej ekospołeczności.

 

Projekt: IR Arquitectura
Gdzie: Buenos Aires
Kiedy: 2013
Zdjęcia: Federico Cairoli


Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...