Nowoczesna willa w ogrodzie

Nowoczesna willa w ogrodzie
Para kolekcjonerów sztuki zamarzyła o życiu z dala od ruchliwej Barcelony, a jednak w miejskim stylu. Architekci połączyli jedno z drugim i tak powstał bardzo nowoczesny dom, który organicznie przenika się z ogrodem.
0
Nowoczesna willa w ogrodzie

Murowane kubiki składające się na ten dom organicznie wtapiają się w przestrzeń ogrodu i komponują z zielenią. Pierwszy kubik zawiera trzy sypialnie dla dzieci na piętrze i ogromny pokój do zabawy na parterze.

 

 

Przejścia między kubikami są przeszklone, dzięki czemu ogród jest integralną częścią ich wystroju. Latem ta część domu jest przewiewnym gankiem, zimą – zaciszną ogrzewaną oranżerią.

 

 

Kolejny kubik stanowi strefę rodziców z sypialnią na poziomie ogrodu i pokojem typu studio na piętrze. Sypialnię urządzono z prostotą, ale przytulnie. Cegłę w środku pobielono dla kontrastu z tą czerwoną na zewnątrz domu.

 

 

Centralna bryła willi mieści przestronną kuchnię z jadalnią i spiżarnią. Pomieszczenie ma prawie 30 m2 i 4 metry wysokości. Jego serce stanowi olbrzymi nowoczesny kominek.

 

 

Nowoczesne kuchenne meble zestawiono przekornie z rustykalnymi stołem i witrynką na szkło stołowe oraz zastawę. Kuchnia skomunikowana jest z przeszklonym korytarzem, tarasem i salonem w przejściu.

 

 

Na jednym z tarasów urządzono jadalnię pod chmurką. Okalająca podest metalowa konstrukcja służy za pergolę. Bambusowe rolety w oknach wpisują się w naturalny prosty image domu.

 

 

Salon zdominowały regał sięgający prawie do sufitu i abstrakcyjne malowidło w rozmiarze XXL. Betonowa posadzka jest jednolita w całym domu, co zapewnia spójność wystroju i optycznie powiększa przestrzeń.

 

 

Dom zamiast tradycyjnego płotu jest ogrodzony zielenią. Dzięki temu ogród zdaje się nie mieć granic. Murowana obudowa basenu doskonale współgra z architekturą i wykończeniem budynku.

 

 

Latem wielkie składane drzwi są cały czas otwarte, więc można spędzać czas na świeżym powietrzu. Trudno powiedzieć, gdzie się kończy salon, a zaczyna ogród.

 

 

Projekt: H Arquitectes (www.harquitectes.com)

Gdzie: Barcelona

Metraż: 323 m2

Rok: 2011-2013

Zdjęcie: Adrià Goula (www.adriagoula.com)
 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...