Pokój dla nastolatki z pasją

Pokój dla nastolatki z pasją
Tytułową bohaterką jest 12-letnia Marysia z podwarszawskiego Miedzeszyna. Marysia mieszka z rodzicami i dwójką młodszych braci. Kiedy dom zbudowany kilkanaście lat temu z myślą o rodzinie z dwójką dzieci zrobił się za mały dla piątki, rodzice Marysi postanowili go rozbudować. W efekcie na poddaszu powstała dodatkowa przestrzeń mieszkalna, w której przewidziano sypialnię dla rodziców i pokój dla nastolatki. Takie rozwiązanie okazało się idealne, by mogła zyskać prywatność i odizolować się nieco od chłopaków.
0
Pokój dla nastolatki z pasją

Motyw przewodni - tapeta


Marysia kocha konie i regularnie od kilku lat jeździ konno, więc motyw przewodni do jej nowego pokoju, o którego zaprojektowanie poprosili mnie jej rodzice, wydawał się oczywisty. Postawiłam na taki wiodący element w postaci czarno-białej ponadczasowej tapety z konnym nadrukiem. Stanowi ona charakterystyczne, a przy tym neutralne tło dla mebli i dodatków. Centralne miejsce, w jakim się ona pojawia (komin), sprawia, że jest dostrzegalna i umownie dzieli pokój na strefy - do spania oraz do nauki i zabawy. 


 


Kolorystyka pokoju


Aby pokój i jego aranżacja pozostały aktualne przez dłuższy czas, do pokoju Marysi wybrałam meble w neutralnej bieli. Łóżko ma wysuwaną platformę, gdzie mogą nocować odwiedzające dziewczynkę koleżanki. Wraz z dorastaniem lokatorki charakter pokoju będzie można łatwo zmieniać nowymi dodatkami: obrazami, poduszkami, dywanem. 

 


 

Meble, które "rosną" wraz z dzieckiem


Wybrane dla Marysi biurko wyposażone jest w system regulacji wysokości i dlatego może "rosnąć" razem z nią. Takie meble są zdecydowanie bardziej ekonomiczne, co nie jest bez znaczenia dla budżetu dużej rodziny. 

 

 


Huśtawka


Neutralna kolorystyka pokoju sprzyja koncentracji, a okna dachowe zapewniają komfortowe warunki do nauki. Huśtawka w intensywnie niebieskim kolorze, zamontowana do belek sufitowych to idelany mebel do młodzieńczego bujania w obłokach. Jest ona ulubionym elementem wystroju zarówno Marysi, jak i jej gości.

 


PLAN POKOJU

 

Na co zwrócić uwagę, urządzając pokój dla nastolatki?

 

Własny pokój powinien odzwierciedlać jego osobowość i zainteresowania

 

Postaw na jeden motyw wiodący we wnętrzu

 

Wybierz meble o neutralnej kolorystyce, która pozostanie aktualna przez wiele lat

 

Wybierz meble, które można adaptować do zmieniajacych się potrzeb nastolatka

 

 

Projekt wnętrza: Renata Blaźniak-Kuczyńska - Renee's Interior Design

Zdjęcia: Katarzyna Nowakowska

Zobacz inne moje wpisy

Metamorfoza małej kuchni

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?

Pochwała minimalizmu, czyli łazienka bez glazury

Piękno Wabi Sabi

Zobacz wizytówkę Renee's Interior Design  Bazie Architektów

Renata Blaźniak-Kuczyńska od ponad 4 lat prowadzi autorskie studio projektowania wnętrz Renee's Interior Design. Zajmuje się kompleksowymi projektami wnętrz dla osób prywatnych i firm, ale nie stroni też od metamorfoz pojedynczych pomieszczeń czy konsultacji stylistycznych i kolorystycznych. Wierzy, że mała zmiana może dać we wnętrzu duży efekt. Lubi pracować w małych wnętrzach i z małymi budżetami, gdyż w jej opinii, taka sytuacja wymaga większej kreatywności i otwartości na nieszablonowe rozwiązania. Wielbicielka minimalizmu i japońskiego wzornictwa. Aktualnie buduje dom i dzieli się swoimi doświadczeniami z budowy na fanpage'u Dom w 6 miesięcy.
Wczytywanie rekomendacji...