zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Pokój dla nastolatki z pasją

Pokój dla nastolatki z pasją
Tytułową bohaterką jest 12-letnia Marysia z podwarszawskiego Miedzeszyna. Marysia mieszka z rodzicami i dwójką młodszych braci. Kiedy dom zbudowany kilkanaście lat temu z myślą o rodzinie z dwójką dzieci zrobił się za mały dla piątki, rodzice Marysi postanowili go rozbudować. W efekcie na poddaszu powstała dodatkowa przestrzeń mieszkalna, w której przewidziano sypialnię dla rodziców i pokój dla nastolatki. Takie rozwiązanie okazało się idealne, by mogła zyskać prywatność i odizolować się nieco od chłopaków.
0
Pokój dla nastolatki z pasją

Motyw przewodni - tapeta


Marysia kocha konie i regularnie od kilku lat jeździ konno, więc motyw przewodni do jej nowego pokoju, o którego zaprojektowanie poprosili mnie jej rodzice, wydawał się oczywisty. Postawiłam na taki wiodący element w postaci czarno-białej ponadczasowej tapety z konnym nadrukiem. Stanowi ona charakterystyczne, a przy tym neutralne tło dla mebli i dodatków. Centralne miejsce, w jakim się ona pojawia (komin), sprawia, że jest dostrzegalna i umownie dzieli pokój na strefy - do spania oraz do nauki i zabawy. 


 


Kolorystyka pokoju


Aby pokój i jego aranżacja pozostały aktualne przez dłuższy czas, do pokoju Marysi wybrałam meble w neutralnej bieli. Łóżko ma wysuwaną platformę, gdzie mogą nocować odwiedzające dziewczynkę koleżanki. Wraz z dorastaniem lokatorki charakter pokoju będzie można łatwo zmieniać nowymi dodatkami: obrazami, poduszkami, dywanem. 

 


 

Meble, które "rosną" wraz z dzieckiem


Wybrane dla Marysi biurko wyposażone jest w system regulacji wysokości i dlatego może "rosnąć" razem z nią. Takie meble są zdecydowanie bardziej ekonomiczne, co nie jest bez znaczenia dla budżetu dużej rodziny. 

 

 


Huśtawka


Neutralna kolorystyka pokoju sprzyja koncentracji, a okna dachowe zapewniają komfortowe warunki do nauki. Huśtawka w intensywnie niebieskim kolorze, zamontowana do belek sufitowych to idelany mebel do młodzieńczego bujania w obłokach. Jest ona ulubionym elementem wystroju zarówno Marysi, jak i jej gości.

 


PLAN POKOJU

 

Na co zwrócić uwagę, urządzając pokój dla nastolatki?

 

Własny pokój powinien odzwierciedlać jego osobowość i zainteresowania

 

Postaw na jeden motyw wiodący we wnętrzu

 

Wybierz meble o neutralnej kolorystyce, która pozostanie aktualna przez wiele lat

 

Wybierz meble, które można adaptować do zmieniajacych się potrzeb nastolatka

 

 

Zdjęcia: Katarzyna Nowakowska

Zobacz inne moje wpisy

Metamorfoza małej kuchni

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?

Pochwała minimalizmu, czyli łazienka bez glazury

Zobacz wizytówkę Renee's Interior Design  Bazie Architektów

Renata Blaźniak-Kuczyńska od ponad 4 lat prowadzi autorskie studio projektowania wnętrz Renee's Interior Design. Zajmuje się kompleksowymi projektami wnętrz dla osób prywatnych i firm, ale nie stroni też od metamorfoz pojedynczych pomieszczeń czy konsultacji stylistycznych i kolorystycznych. Wierzy, że mała zmiana może dać we wnętrzu duży efekt. Lubi pracować w małych wnętrzach i z małymi budżetami, gdyż w jej opinii, taka sytuacja wymaga większej kreatywności i otwartości na nieszablonowe rozwiązania. Wielbicielka minimalizmu i japońskiego wzornictwa. Aktualnie buduje dom i dzieli się swoimi doświadczeniami z budowy na fanpage'u Dom w 6 miesięcy.
Wczytywanie rekomendacji...