zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Design kocha szkło

Design kocha szkło
Agnieszka Bar w kruchej materii tworzy przedmioty nie tylko piękne, ale i funkcjonalne. Szkło zamienia w kielichy, wazony i instalacje.
0
Design kocha szkło

Wychowała się w duchu szacunku dla rzemieślniczej pracy. Jej babcia była krawcową, która za pomocą maszyny do szycia wprowadzała w życie własne projekty. W warsztacie obserwowała tatę. Lubiła patrzeć jak z kawałka drewna tworzy coś nowego. Sama wybrała szkło. Po nauce w liceum plastycznym zdecydowała się na studia na Wydziale Ceramiki i Szkła wrocławskiej ASP.

 

 

Szklane projekty przyniosły projektantce największe uznanie. Projekt dyplomowy – Na Palec (2007 r.) – zapewnił jej miejsce wśród najciekawszych projektantów młodego pokolenia. Kolekcja naczyń powstała z czystego szkła sodowego. W każdym z naczyń znajduje się wgłębienie na palec – tak, by łatwiej było utrzymać je w dłoni.

 

 

Kolejnym z projektów, o którym było głośno to wazon Group (2008 r.). Przypomina probówki, które można łączyć w dowolne konfiguracje za pomocą kolorowych gumek. Probówki mają różne wysokości, a pośrodku specjalne wgłębienie na gumkę. Jak przyznaje sama projektantka to jeden z najlepiej sprzedających się projektów jej autorstwa. I jeden z najważniejszych. Group Vase uznawany jest za jedną z ikon współczesnego polskiego designu.

 

 

W latach 2009 – 2012 wraz z Kariną Marusińską i Agnieszką Knajper (do 2012 r.) współtworzyła grupę projektową Wzorowo. Projektantki najbardziej kojarzone są z Kluką – szklaną paterą, która można wypełnić od środka dowolnym materiałem – ścinkami papieru, sianem, tkaniną. Agnieszka Bar przyznaje, że swój własny egzemplarz Kluki przeznaczyła na… przechowywanie foliowych reklamówek.

 

 

Obecnie Agnieszka Bar rozwija autorską pracownię szkła. Większość projektów wykonuje sama lub posiłkuje się zapleczem technologicznym i wiedzą hutników. Współpracuje również z Hutą Szkła Wołomin, dla której tworzy nową linię wzorów. Na macierzystej uczelni pracuje jako asystent w Pracowni Projektowania Szkła Użytkowego.

 

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie projektantki www.agnieszkabar.pl

 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...