zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Design z Białorusi

Design z Białorusi
Odniosłam wrażenie, że białoruscy designerzy są gotowi proponować ciekawe rozwiązania, ale obywatele nie są jeszcze gotowi, by je kupować.
0
Design z Białorusi

Uwielbiam odkrywanie nowych designerów (moja mama uparcie określa ich mianem desindżerów - zaczęło się niewinnie, ale przywykłam i teraz też zdarza mi się tak mówić z rozpędu!) - ten moment, kiedy przypadkiem trafiam na jakiś projekt i zagłębiając się w resztę dochodzę do wniosku, że chciałabym wszystko i to natychmiast. A jeśli jeszcze do tego twórca pochodzi z sąsiedniego kraju, to jakimś sposobem moja sympatia rośnie jeszcze bardziej (taka już ze mnie regionalna patriotka).

Daaawno temu, kiedy Terrier był jeszcze szczeniakiem, zdarzało się, że w ramach wpisu realizowałam jakieś wyzwanie. Postanowiłam powrócić do tego zwyczaju i podjąć temat wymagający bardziej cierpliwych poszukiwań, a konkretnie: znajdę godnych uwagi projektantów z trzech krajów usytuowanych obok Polski. Zawsze byłam na bakier z geografią, więc może w ten sposób przypomnę sobie, co to za kraje.

Na pierwszy ogień idzie Białoruś.
Muszę przyznać, że zadanie było trudne, ale możliwe do wykonania. W trakcie przeprowadzania selekcji moją uwagę zwróciło przede wszystkim to, że na wielu stronach twórcy pokazują nie zdjęcia projektów, a jedynie ich wizualizacje. Odniosłam przez to wrażenie, że białoruscy designerzy są gotowi proponować ciekawe rozwiązania, ale obywatele nie są jeszcze gotowi, by je kupować.

Studio Fajno Design wybrałam nie tylko ze względu na nazwę, ale głównie hmm młodzieżowy charakter tych projektów. To nie do końca moja stylistyka, ale podoba mi się zabawa formą – widać, że w tym przypadku tworzenie po prostu sprawia radość.


Beatle – całokształt odbieram pozytywnie, chociaż na pierwszy rzut oka równoległe pręty mogą kojarzyć się z więzieniem:


Catch Collection – na blogu pisałam już nieraz, że ryby nie są moim ulubionym smakołykiem, ale te projekty są urocze:
Dog – przyjmijmy, że to Terrier:
Marinas Birds – ptaki, które wyglądają jak kosmonauci, to całkiem logiczne:
I na deser polski akcent ze strony Fajno Design ;DZdjęcia: fajnodesign.by

Zakochana w pewnej rasie psa. Zwierzaka nie ma do dziś, ale za to prowadzi blog Terrier Design. Może się na jego łamach do woli ‘wypisywać’, a także dzielić się ze światem swoimi estetycznymi zachwytami. W wolnym czasie próbuje robić coś z niczego lub układa w głowie treść swojej pierwszej powieści.
Wczytywanie rekomendacji...