zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Dieter Rams

Dieter Rams
Jego projekty oglądamy w muzeach sztuki nowoczesnej.
0
Dieter Rams

To na kalkulatorze zaprojektowanym przez Dietera Rams’a dla marki Braun wzorował się Steve Jobs w pierwszej, najładniejszej wersji kalkulatora w swoim telefonie. Dieter Rams związany był z firmą Braun od 1955 - miał wtedy 23 lata, odszedł z niej w 1997 jako 65 - latek.


Z zespołem projektantów Brauna stworzył proste, ponadczasowe formy wielu przedmiotów codziennego użytku - golarek, tosterów, sprzętu grającego, telefonów, czajników, wyciskarek, mikserów, zegarków, kalkulatorów, popielniczek –czyli wszystkiego co jest potrzebne w domu i nie tylko.

 


„Punktem wyjścia w mojej pracy zawsze było stworzenie porządku” mówi Rams „by skupić się na najważniejszym trzeba wyeliminować chaos”.
Dla firmy Vitsoe zaprojektował meble - fantastyczny w swojej logice i prostocie system regałów 606, skórzany zestaw foteli 620, stoliki 621. Wszystkie charakteryzują się stonowanymi, wręcz minimalistycznymi, geometrycznymi formami, które harmonijnie ze sobą współgrają. Piękno tych mebli leży w prostocie i powściągliwości.
Vitsoe nadal je produkuje.

 
A jak się mieszka z tym wzornictwem?
Idealnie!
 

 


Tekst: Ania Kowalczyk


Wszystkie zdjęcia ze strony www.Vitsoe.com oraz dieterrams.tumblr.com


 

Dwie architektki projektujące zarówno w dużej (miejskiej) jak i małej skali. Dążąc do upraszczania formy, co ma często odbicie w powściągliwych projektach, zawsze starają się pamiętać o autentyczności. Prosta kompozycja pozostawia odbiorcom najwięcej przestrzeni i miejsca na interpretację, która powinna być dowolna.
Wczytywanie rekomendacji...