Dots: dywan do zabawy

Dots: dywan do zabawy
Filc i kawałek sznurka. Dywan projektu Joanny Rusin to zabawa dla małych i dużych.
0
Dots: dywan do zabawy

Dots to filcowa podstawa o ażurowej strukturze. W drobne otwory można przepleść np. kawałek sznurka lub wełny. Właściciel dywanu sam tworzy wzór. Jeśli się znudzi, może w każdej chwili go zmienić lub wykorzystać sznurek w innym kolorze. Niektóre z modeli mają dwukolorową bazę, co daje jeszcze więcej możliwości aranżacji.
 


 

Filc to ulubiony materiał projektantki. Jest plastyczny i miły w dotyku. Można go łatwo formować, wycinać w nim wzory, dodawać aplikacje, farbować.Każdy z dywanów jest wyjątkowy – powstaje ręcznie z wełnianego filcu o grubości 5 mm. Można go dostać w trzech różnych wymiarach: 80x120cm, 100x160cm, 160x160cm, 160x240cm. Znajdziecie go również w naszym sklepie.
 


Dots to kolejny z „interaktywnych” dywanów projektantki. Pierwsze były „Pastylki” z 2005 roku. Powstały we współpracy z Agnieszką Czop. Obie projektantki to absolwentki Wydziału Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP. Dywan, w którym dowolnie można układać filcowe pastylki, był odpowiedzią na nieciekawą ofertę, którą oferowali w tym czasie polscy producenci. „Pastylki” były wielokrotnie nagradzane – zdobyły m.in. nagrodę „Dobry Wzór” przyznawaną przez IWP oraz tytuł „Najlepszego Młodego Projektanta” przyznawany przez Elle Decoration. Projektantki stworzyły później wspólnie jeszcze wiele projektów m.in. „Koguty” oraz „Karuzelę” – dywany dla dzieci z aplikacjami z barwionego filcu.

 Więcej projektów Joanny Rusin znajdziecie na www.joannarusin.com

 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...