Dywany do oglądania

Dywany do oglądania
Kiedy buszuję w poszukiwaniu nowych ciekawych projektów i przedmiotów, moją uwagę najbardziej przykuwają te, które nie dość, że są funkcjonalne, to do tego i estetyczne. Nie tylko nam służą, ale i cieszą oko.
0
Dywany do oglądania

Tymczasem moje nowe znalezisko to coś zupełnie innego – rzeczy na swój sposób piękne, ale zupełnie niepraktyczne. Inne nie znaczy jednak wcale gorsze – może nie położyłabym takiego dywanu (bo właśnie o szczególnych dywanach będzie mowa) na podłodze w sypialni, ale to nie znaczy, że nie mogę docenić pomysłowości i kunsztu jego twórców.
WE MAKE CARPETS to holenderskie trio zajmujące się w uproszczeniu hmm ozdobnymi dywanami. Stijn, Marcia i Bob biorą na warsztat przedmioty codziennego użytku, takie jak spinacze czy makaron, i tworzą. Nie traktują tych elementów jak my, zwykli użytkownicy – dla nich najważniejsza jest forma, kolor i kształt. Przystępując do pracy, nie mają przygotowanego dokładnego projektu: zaczynają od środka i po prostu układają, dając pospolitym materiałom nowy cel. Tym sposobem powstają dywanowe instalacje, którymi ich autorzy chcą uczcić istnienie składających się na nie obiektów.
Poniżej znajduje się moja własna, subiektywna selekcja ulubionych projektów WE MAKE CARPETS.
Najbardziej ekologiczny – z plastikowych butelek:

 

Największy – ogromna (20m x 30m) instalacja stworzona z cegieł:

Najbardziej praktyczny – śruby zawsze mogą się przydać:

Mój faworyt: najbardziej intrygujący – to nic innego jak zbiór papierowych statków:

Najpyszniejszy – gdyby obok pojawiła się instalacja ze słoików pesto, to niełatwo byłoby mi odpuścić:

I – na deser – najsłodszy:

Zdjęcia: wemakecarpets.nl

Zapraszam równiez na mój blog TERRIER DESIGN
 

Zakochana w pewnej rasie psa. Zwierzaka nie ma do dziś, ale za to prowadzi blog Terrier Design. Może się na jego łamach do woli ‘wypisywać’, a także dzielić się ze światem swoimi estetycznymi zachwytami. W wolnym czasie próbuje robić coś z niczego lub układa w głowie treść swojej pierwszej powieści.
Wczytywanie rekomendacji...