GDYNIA DESIGN DAYS 2016

GDYNIA DESIGN DAYS 2016
GDD to największy letni festiwal branży projektowej w Polsce.
0
GDYNIA DESIGN DAYS 2016

Z początkiem lipca Gdynia po raz kolejny stała się letnią platformą wymiany myśli, miejscem inspirujących spotkań dla branży projektowej i jej odbiorców. GDD to atrakcja nie tylko dla profesjonalistów i znawców tematu. Program pomyślany jest tak, aby każdy znalazł coś interesującego.


Tegoroczne hasło festiwalu ODZYSKANE odnosiło się do historii Gdyni, która w tym roku obchodzi swoje 90. urodziny. W 1926 roku Polska odzyskała dostęp do morza, dziś jednak nie myślimy o sobie jako kraju nadmorskim. Ofertę programową festiwalu wypełniają przede wszystkim inspirujące wystawy, warsztaty, wykłady, spotkania z twórcami oraz tematyczne spacerypo Gdyni.

Wystawy

Punktem wyjścia głównych prac festiwalowych stanowiło pytanie, jak lepiej poznać morze, by móc mądrze wykorzystać jego zasoby, jednocześnie mając na uwadze ochronę środowiska. Wystawa główna festiwalu Odzyskane, inspirowała do twórczego i mądrego podejścia do tematu morza i środowiska, pokazując ciekawe, innowacyjne i przyjazne morzu i ludziom rozwiązania.

Wystawa Irrational Times przybliża dawne techniki rzemieślnicze używane w krajach nadbałtyckich – tkactwo, snycerkę, słomkarstwo, naturalne barwienie, które połączone zostaną z nowoczesnymi technikami np. drukiem 3D. Ta Polsko-szwedzka wystawa to współczesny design, inspirowany wzajemnymi wpływami kultury słowiańskiej i skandynawskiej na przestrzeni wieków.


Wystawa In Motion

Gdynia Design to także nowoczesne produkty i rozwiązania przystające do współczesnego dynamicznego trybu życia, zaprojektowane w ciągu ostatnich kilku lat. Na wystawie In Motion możan było zobaczyć przykłady innowacyjnego sprzętu, przeznaczonego do uprawiania sportu i rozwijania aktywności, odpowiadające na potrzeby mieszkańców współczesnych miast.
 

Kids Design Space

Wyjątkowym wydarzeniem GDD była Kids Design Space - pierwsza wystawa w Polsce stworzona przez i dla najmłodszych. Interaktywna ekspozycja składała się z 14 prototypów, nad którymi wspólnie pracowali mali uczestnicy warsztatów razem z uznanymi projektantami z kraju. Zobaczyliśmy prace inspirowane m.in. eksperymentami Pana Kleksa, przygodami superbohaterów czy życiem owadów.

 

Sercem festiwalowych wydarzeń był Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia. W dniach 1-16 lipca to tu można było obejrzeć większość wystaw, a także wziąć udział w wykładach i warsztatach.

W przyszłym roku konieczcie jedźcie do Gdyni, aby poczuć unikalną, twórczą atmosferę festiwalu i przekonać się, że design jest wszędzie. Poznacie Gdynię na nowo!
 
Zobacz również inne wpisy o designie.

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...