zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Gdynia Design Days: miasto na plus

Gdynia Design Days: miasto na plus
Najzdolniejsi polscy projektanci młodego pokolenia przygotowali kolekcję miejskich gadżetów. Do obejrzenia podczas tegorocznej edycji festiwalu Gdynia Design Days.
0
Gdynia Design Days: miasto na plus

Wystawa Miasto+ | 5.30.60 otworzy letnie święto designu. Kuratorka wystawy, Agnieszka Jacobson-Cielecka, przedsięwzięcie nazywa "wystawą na zamówienie". Tym razem nie korzystała bowiem z gotowych projektów, ale o ich wykonanie poprosiła młodych twórców.

 

 

 "Nieczęsto zdarza się, że młodzi projektanci mają możliwość zrealizowania swoich projektów" mówi kuratorka. Dzięki wystawie powstało 25 prototypów przedmiotów inspirowanych miastem i stoworzonych z myślą o jego mieszkańcach.

 

 

Na wystawie będzie można obejrzeć meble miejskie, przedmioty i akcesoria służące do wypoczynku i zabawy - pomysłowe leżaki, materace, siedziska oraz pamiątkowe gadżety inspirowane Gdynią. Przedmioty adresowane są do osób w różnym wieku, mają zachęcać do interakcji i wspólnego spędzania czasu. I podobnie jak gdyński modernizm - nigdy się nie zestarzeć.
 

 

MIASTO + Gdynia Design Days 2014 from dzika plaża on Vimeo.

Wszyscy projektanci, którzy biorą udział w wystawie są bardzo młodzi, jednocześnie zaistnieli już w pewien sposób w świecie designu. Kuratorka do współpracy zaprosiła Izabelę Bołoz, Jana Kochańskiego, Kosmos Project, Agatę Matlak-Lutyk i Jaa Lutyka, Natural Born Design, Jolantę Starzak i Dawida Strębickiego oraz Tabandę.

Wystawę można obejrzeć w Galerii CDG w dniach 05.07 - 31.07 w godzinach 10:00 - 20:00.  

 

 

Więcej infomracji na oficjalnej stronie festiwalu >>

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...