zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Heidi Lange

Heidi Lange
Trafiłam kiedyś na kawałek tkaniny z ciekawym etnicznym nadrukiem, kupiłam i zaczęłam poszukiwania. Poszukiwania były ułatwione na początek bo na tkaninie widniał podpis autorki, Heidi Lange.
0
Heidi Lange

Heidi Lange to szwedzka artystka i podróżniczka, na początku lat 70-tych zamieszkała w Kenii i nadal mieszka tam przez większą cześć roku. Więcej na jej stronie www.heidilange.net. Heidi Lange fascynują życie i kultura afrykańskich plemion, zwłaszcza koczowniczych Masajów oraz plemion, które prowadziły podobny tryb życia w jej ojczyźnie, a dokładniej w Laponii. Inspirują ją między innymi skandynawskie i afrykańskie ryty i malowidła naścienne. Tworzy batiki, grafiki, maluje, jej prace powielane są też w formie przedmiotów codziennego użytku.

batiki Heidi Lange

kilka prac Heidi Lange w innym stylu

Heidi Lange stworzyła pewien rysunek, który stał się bardzo popularny i zagościł na wielu przedmiotach codziennego użytku, przedstawia charakterystycznego łosia.

Jeden z batików artystki pojawił się na tkaninie sprzedawanej na metry i z niej pochodzi moja zdobycz. Moją tkaninę oprawiliśmy, na zdjęciu już w ramie ale przed włożeniem szyby dzięki temu nie ma odbić światła.

Więcej praz Heidi Lange na moim blogu Sentimenti's World. Zapaszam!

 

 

 

Lubi przedmioty, które chwile świetności mają już za sobą i na pierwszy rzut oka wydają się niewarte zainteresowania ale mają pewną wartość dodaną - niepowtarzalność, która powoduje, że w jej mieszkaniu jest takich przedmiotów sporo. Poza tym reusing jest eko, a urządzanie mieszkania to dobra zabawa. Towarzyszą jej dwaj panowie i trzy koty. Latem jej życie toczy się w ogrodzie i o tym też chętnie pisze. Prowadzi blog SentiMenti's world, pokazujący jej osobiste podejście do kreowania własnej przestrzeni.
Wczytywanie rekomendacji...