zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Karmniki dla ptaków

Karmniki dla ptaków
Jak pokonać jesienną depresję? Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zrobienie sobie dobrze jest zrobienie innym źle. Jest też teoria twierdząca coś zupełnie odwrotnego, ale ta pierwsza jest ciekawsza. Dziś będzie o tym, jak krzywdząc ptaki możemy sobie poprawić humor.
0
Karmniki dla ptaków

źródło: www.moniqueengelund.com

Szczerze wierzę, że dokarmianie ptaków jest złe. Ptaki nie jeżdżą na łyżwach, nie wymyślają szczepionek, nie słuchają radia ani nie latają w kosmos. Jedyne, do czego zostały zaprojektowane, to zdobywanie pożywienia i zamienianie go w białe kleksy na jesionkach. Robią to świetnie, dlaczego mielibyśmy im odbierać tę robotę? To niezgodne z naturą.

Uważam, że jeżeli już coś się robi źle z oddaniem i premedytacją, należy to robić stylowo. Stąd mój autorski wybór dobrej architektury dla ptaków. Wśród przykładów są i karmniki i budki lęgowe. Zapraszam!

Modernizm dla ptaków

Nie wiadomo skąd w ludziach przekonanie, że ptaki lubią spadziste dachy, duże okapy, piernikowe płotki i serduszkowe okienka. Jak już szkodzić, to ze smakiem, dajmy im trochę porządnej moderny.

Karmnik projektu Monique Engelund (zdjęcie powyżej) wzorowany na ikonie architektury, pawilonie Miesa van der Rohe z 1929 roku. Drewno akacjowe i aluminium. Basen i poidło w jednym, kto z nas nie ma tego na sumieniu, niech pierwszy ściągnie kąpielówki.

Karmnik projektu Stine Sanwall: wszystkomający domek z podwórkiem:

 

źródło: www.smddesign.se

 

Karmnik dla ptaków, które dorastały na Ursynowie, Gocławiu i Bemowie, model wielorodzinny, projekt: Teddy Luong

źródło: www.teddy-teddy.ca

… i dwa szklane modele od duńskiej firmy Eva Solo

źródło: www.evasolo.com

Na deser budki lęgowe, które wypatrzyłam na szwedzkim campingu. Modernizm to to nie jest, ale cieszy oko.

Fot. FUEL

Zapraszam także na mój blog FUEL DESIGN
 

Z powołania i wykształcenia jest architektem wnętrz. Prowadzi też autorski projekt DOLCE LUCE związany ze starymi neonami. Prowadzi bloga Fuel Design: www.fueldesign.pl.
Wczytywanie rekomendacji...