zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Kolo – świetlny projekt Pani Jurek

Kolo – świetlny projekt Pani Jurek
Bardzo lubimy projekty Pani Jurek, za ich prostotę, a zarazem niezwykłość. Nowa seria sklejkowych lamp KOLO dokładnie wpisuje się w ten styl.
0
Kolo – świetlny projekt Pani Jurek

Cylindryczne obiekty świetlne (bo nie są to zwykłe lampy) powstały we współpracy z architektem Piotrem Musiałowskim. Ich główną cechą oprócz okrągłego kształtu jest możliwość zmiany natężenia światła poprzez dotyk. W ramach serii powstały dwa modele lamp KOLO Sand i KOLO Magnet.
 

KOLO by Pani Jurek from on Vimeo.

 

 

Działanie pierwszej z nich – Sand, przypomina klepsydrę. W momencie kiedy mechanizm zostanie obrócony, umieszczony wewnątrz lampy szklany piasek powoli zasypuje źródło światła, tworząc jednocześnie ciekawy, podświetlony rysunek. Cały cykl wyciemniania trwa ok. 20 minut. Wystarczająco długo dla tych, którzy nie lubią zasypiać w całkowitych ciemnościach.

 


Druga lampa – Magnet - również posiada funkcję wyciemniania. W tym przypadku należy przesunąć po tarczy lampy magnetyczny krążek. W wyniku tej czynności lampa się wygasza, a powstałe kompozycje świetlne budzą skojarzenia ze zjawiskami astronomicznymi.

 


Obie lampy mają okrągły sklejkowy stelaż i tarczę ze szkła akrylowego. Ich średnica to odpowiednio 55 i 40 cm.Po więcej szczegółów zajrzyjcie na stronę projektantki www.panijurek.pl

Zdjęcia: Paweł Heppner/mediaschool.pl

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...