otrzymasz rabat
zapisz się*
Schowaj
* Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
Promocja ważna do
zapisz się do newslettera, otrzymasz rabat
zapisz się
.

Krzesło do kolekcji

Krzesło do kolekcji
Ludzie rzadko kolekcjonują kredensy, toaletki albo taborety, ale zbieranie krzeseł jest czymś powszechnym. Niewykluczone, że postrzegamy je jak zwierzęta domowe; maja nogi, rączki, plecy. Od przodu i od tyłu są symetryczne, jak zwierzęta albo jak my.(…) Peter Smithson za Deyan Sudjic, „B jak Bauhaus”, Wydawnictwo Karakter, Kraków 2014
0
Krzesło do kolekcji

Jeżeli ludzkie oko cieszą zwykłe krzesła, to co dopiero ich miniaturki! I ja niestety padłam ofiarą tej snobistycznej skłonności. Trzymam w domu jedną miniaturkę ze stajni Vitry, i jedną podróbkę (ku przestrodze). Różnią się znacząco jakością wykonania, a przecież to tylko plastikowe odlewy. Aż strach pomyśleć, jak różnią się normalne pełnowymiarowe krzesła.

Co robią miniatury krzeseł produkowane przez Vitrę? W założeniu są superrealistyczną makietą, która odzwierciedla produkty w ich najdrobniejszych szczegółach, z uwzględnieniem materiału. Aluminium to aluminium, dąb to dąb, a plastik to plastik, o przepraszam: tworzywo sztuczne albo lepiej tworzywo. Słowo plastik nie jest poprawne politycznie. Tyle wersji dla prasy. W realu stojące na półce krzesełko Vitry mówi: jestem dobrym architektem / lubię rasowe gadżety / kupiłem dla klientów wystarczająco dużo oryginalnych mebli, żeby dostać od Vitry ten rasowy prezencik.

Modele są produkowane w skali 1:6, oznacza to, że nie pasują do żadnej makiety. Jedyne, co mogą, to stać na półce i chełpić się swoim arystokratycznym pochodzeniem. Nie przydadzą się żadnej małej dziewczynce do urządzania domku, nie pasują do tyłka Barbie, który jest w skali 1:12. Piękne nieszczęśliwe przedmioty.

Zapraszam róWNież na mój blog FUEL DESIGN.

 

Z powołania i wykształcenia jest architektem wnętrz. Prowadzi też autorski projekt DOLCE LUCE związany ze starymi neonami. Prowadzi bloga Fuel Design: www.fueldesign.pl.
Wczytywanie rekomendacji...