zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Litery od Arne Jacobsena

Litery od Arne Jacobsena
Dziś będzie o kolejnym duńskim projekcie - Design Letters.
0
Litery od Arne Jacobsena

Ktoś (bardzo niegłupi) wpadł na pomysł aby zrobić serię produktów - od drewnianych literek, przez porcelanę i melaminę, po pościel i ściereczki, bazujących na typograficznym projekcie Arne Jacobsena.

Arne zaprojektował czcionkę w 1937 roku, w celu wewnętrznego oznakowania ratusza miejskiego w Aarhus. Jej prostota uczyniła ją ponadczasową i teraz najróżniejsze przedmioty ozdobione literami i cyframi projektu Jacobsena zdobią wiele współczesnych domów.

 Porcelana jest niezmiernie prosta, wszystkie naczynia są białe
z czarnymi literami. Są kubki i kubeczki, talerze, dzbanek, mlecznik, pojemnik różne drobiazgi. Do naczyń można dokupić czarne lub kolorowe przykrywki, a z liter układać różne wyrazy.

Drewniane literki występują w kilku kolorach, są doskonałą ozdobą dziecięcych pokoi, można nimi oznakować również inne miejsca w domu.

 Skrzynki na listy można opisać literami odpornymi na niepogodę. Pościel występuje w kilku rozmiarach i trzech wariantach kolorystycznych - z turkusem dla chłopców, fioletem dla dziewczynek i w wersji biało-czarnej dla dorosłych.


... a ściereczki są białe lub czarne (mam, polecam!)


Podoba Wam się ten pomysł i minimalistyczny design

Żródło zdjęć: Design Letters

Zobacz również inne wpisy od KASIA:  SKANDYNAWSKIE INSPIRACJE,  ARANŻACJA PRZYJĘCIA DLA DZIECI,  MARMUROWY STOLIK

Blogująca mama, po jedenastu latach spędzonych na niewielkiej duńskiej wyspie, wróciła na stałe do Polski, skąd wciąż zaraża nas swoim zamiłowaniem do Skandynawii. Prowadzi blog My Full House.
Wczytywanie rekomendacji...