Must Have 2014: Design, który musisz mieć

Must Have 2014: Design, który musisz mieć
Deskorolka z recyklingu, stalowa urna, internetowa drukarnia tkanin czy aplikacja mobilna z rozkładem jazdy – to tylko niektóre z nagrodzonych w tym roku tytułem Must Have projektów. Ten design warto znać.
0
Must Have 2014: Design, który musisz mieć

Design trudne słowo. Kojarzy się różnie. Dla jednych to snobizm, dla drugich znak jakości. Wyróżnienia Must Have przyznawane przez Łódź Design Festiwal udowadniają, że z designem mamy coraz częściej do czynienia. Tylko czasem o tym nie wiemy.

 

Deskorolka Bubble wykonana z surowców wtórnych, projekt: www.bubbleskateboards.com

 

Beacony Estimote - bezprzewodowe nadajniki bluetooth, projekt: Gabi Małacha, Olga Dąbrowska / producent: Estimote Polska


Co z designem ma wspólnego aplikacja „Jak dojadę”, dzięki której można sprawdzić połączenia komunikacji miejskiej w 18 miastach? Jest estetyczna, funkcjonalna i dobrze zaprojektowana. W tym roku dostała wyróżnienie w kategorii „Nowe technologie”. Znalazła się na podium obok gry komputerowej „Another Case Solved” oraz aplikacji „Daily Art” na system Android, dzięki której codziennie można zapoznać się z historią jednego dzieła sztuki.

 

Aplikacja "Daily Art"


Jury zwróciło też uwagę na dobrze zaprojektowane książki. Takie, które uczą wrażliwości i cieszą oko. W tym roku wyróżniono ich aż 5 (oraz jeden magazyn). Wśród nich znalazła się książka na kanwie „Lokomotywy” Tuwima. Autorka, graficzka Gosia Gurowska, zderzyła fragmenty utworu poety z faktami dotyczącymi polityki i problemów społecznych. Twarda oprawa kryje wnętrze w formie harmonijki. Czarno-biała grafika podkreśla powagę treści jaką niesie „Lokomotywa”.

 


Edukacyjne walory mają też mini blokowiska z kartonu zaprojektowane przez duet ZUPAGRAFIKA. Ikony warszawskiego modernizmu można wyciąć z szablonu i złożyć model. Każdy z nich wykonany jest z recyklingowanego papieru i zawiera opis budynku.
 

Model warszawskiej Rotundy, projekt: ZUPAGRAFIKA


Wyróżnienia Must Have przyznawane są od czterech lat. Plebiscyt odbywa się w ramach Festiwalu Łódź Design i wyłania najciekawsze produkty pochodzące od polskich producentów i projektantów. W tym roku przyznano 61 wyróżnień. Wybrane projekty będzie można obejrzeć na ywstawie podczas tegorocznej edycji festiwalu. Więcej informacji na temat plebiscytu oraz tegorocznych wyróżnieniach znajdziecie na stronie Łódź Design >>


 

Fotel Clapp, projekt: Piotr Kuchciński

Drugie Życie Talerzy, projekt: Magdalena Łapińska

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...