Obserwatorium przyrody

Obserwatorium przyrody
Projektanci przyglądając się przyrodzie stworzyli projekty, które mają pomóc ją chronić i zrozumieć. Warsztaty dla studentów z Ukrainy zorganizowała pracownia Malafor.
0
Obserwatorium przyrody

Przyroda to dobra nauczycielka. Wiele projektów wzięło się właśnie z jej podpatrywania. Przemyślane kształty i rozwiązania z natury posłużyły do stworzenia funkcjonalnych przedmiotów. A co projetanci mogą zrobić dla przyrody? Na pewno bacznie się jej przyglądać, by lepiej ją zrozumieć. To pierwszy krok do tego, aby pomóc ją chronić. Agnieszka Kulik-Pomorsk i Paweł Pomorski ze studia Malafor to znana w polskim designie marka. Od lat kojarzeni są z designem zrównoważonym. Tym razem wraz ze studentami wzornictwa z Ukrainy na granicy Kaszub i Kociewia wsłuchali się w naturę. Efektem warsztatów była wystawa "Obserwatorium", którą można było obejrzeć na tegorocznej edycji Łódź Design Festiwal.

Podczas warsztatów powstały projekty w duchu slow designu - proste, w większości wykonane z naturalnych materiałów  i przede wszystkim mające pomóc współpracować z przyrodą.  

"Uszy" do lepszego wsłuchania się w przyrodę.

"Osobisty ul" - ma pomóc pszczołom w budowaniu małych kolonii.

Karmnik, który umożliwia obserwację ptaków.

Przyrząd do pomiaru wody w naturalnych zbiornikach wodnych to jeden z projektów, który ma zwrócić uwagę na destrukcyjną działalność człowieka.

Obiekt do zwabiania motyli nocnych - ma pomóc w ich obserwacji.

Przyrząd do zbierania i rozsiewania nasion dzikich roślin.

Warsztaty i wystawa to wspólne przedsięwzięcie studia Malafor i portalu Culture.pl w ramach promowania polskiego designu na świecie.

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...