POLSKI DESIGN W BRAZYLII

POLSKI DESIGN W BRAZYLII
Płytki inspirowane kostką chodnikową, bransoletki z butelek PET, szklane trofeum myśliwskie. Te i inne polskie projekty mają szansę podbić serce latynoamerykańskiej widowni. Już w sierpniu zostaną zaprezentowane na DW! São Paulo Design Weekend.
0
POLSKI DESIGN W BRAZYLII

Reprezentantów Polski wybrano w ramach The Spirit of Poland – wspólnej inicjatywy projektantów i założycieli polskich marek, której głównym celem jest ukazanie potencjału designu z Polski na forum międzynarodowym. W tym roku, we współpracy z Culture.pl odbędą się dwie wystawy. Pierwsza z nich prezentowana będzie w trakcie DW! São Paulo Design Weekend, kolejna w listopadzie w Muzeum Narodowym w Brasilii.

The Spirit of Poland chce zaprezentować różne aspekty polskiej kultury materialnej, jej historii oraz współczesnego rozwoju.

Część wybranych produktów to rozwiązania nagradzane i wystawiane już na terenie Polski i szerzej – Europy. Inne spośród wybranych to produkty młodych marek, które podejmują dynamiczne działania w celu zdobycia rynków zagranicznych.

KOSTKA
Po klapkach wykonanych ze zużytych opon samochodowych czas na innowacyjną glazurę znanej grupy projektowej Designlab.

 


MY DEAR

Myśliwskie trofeum z barwionego szkła to efekt współpracy projektantki Agnieszki Bar i mistrza hutniczego Martina Stefanka.

 MASKI
Noc Kupały zwana też sobótką zainspirowała duet z Kosmos Project do stworzenia metalowych zwierzęcych masek. Dekoracja ścienna nie tylko dla miłośników polskiego folku.

  

BRANSOLETKI 100% HANDMADE
Modny wygląd może iść w parze z czystym środowiskiem. Marka PET PETITES jak widać promuje jedno i drugie.

  

BIŻUTERIA Z RUTENU
C, Ru, Au. To nie powtórka z tablicy Mendelejewa, ale nazwy oryginalnej biżuterii marki TAKK. Proste, a jednocześnie wyrafinowane.

 

 

LAMPA-KLEPSYDRA
KOLO Sand zmienia natężenie światła wraz z przesypującym się szklanym piaskiem. Ten oryginalny projekt to pomysł PANI JUREK, czyli Magdy Jurek. O projekcie przeczytacie na naszym blogu.

 

 

Więcej informacji na stronie www.spiritofpoland.pl

 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...