Polski design w Kolonii

Polski design w Kolonii
Poznajcie sześć marek-ambasadorów polskiego designu.
0
Polski design w Kolonii

Polski design znów ruszył w trasę. Już po raz dziewiąty wystawa "The Spirit of Poland" promowała to, co w polskim wzornictwie najświeższe i godne uwagi. Podczas targów designu w Kolonii - jednego z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie - zaprezentowano sześć polskich marek.

„Wybrane na wystawę obiekty pokazują, w jak twórczy sposób polscy projektanci podchodzą do pracy z materiałem czy kwestii logistycznych, jak umiejętnie czerpią z rodzimych tradycji oraz zasobów polskiego rynku. Są to jednocześnie produkty rynkowe, o dużym potencjale komercyjnym” mówi organizatorka wystawy, Monika Brauntsch.

Podczas wystawy można było obejrzeć marki dobrze znane, jak i projekty młodych twórców.

Ćmielów Design Studio
Legenda polskiej ceramiki - zakłady Polska Fabryka Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież". Dwie nazwy, których nikomu nie trzeba przedstawiać. W 2013 roku powstało Ćmielów Design Studio, które wspomaga fabryki wzorniczymi koncepcjami. Kieruje nim Marek Cecuła - artysta i projektant o międzynarodowym uznaniu. www.cmielowdesignstudio.com

Vzór
Zaczęło się od fotela, który w 1958 roku zaprojekotwał Roman Modzelewski. W 2012 roku projekt po raz pierwszy trafił do masowej produkcji dzięki ekipie Vzoru, marki, która chce wskrzesić ikony polskiego wzornictwa. Słynny fotel znajdziecie w naszym sklepie >>

Tabanda
Pracownia powstała w 2009 roku. Tworzą ją Megi Malinowska, Filip Ludka i Tomek Kempa. Tabanda jest dziś jedną jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w polskim wzornictwie, znaną przede wszystkim za sprawą wielokrotnie nagradzanego krzesła Diago, które pokazano w Kolonii.

Malafor
Agnieszka Kulik-Pomorska i Paweł Pomorski to mistrzowie designu zrównoważonego. W Kolonii zaprezentowali fotel z kolekci "Wełna&Powietrze". Tak samo jaki ich flagowy produkt - sofa Blow Up - fotel powstał z dmuchanych poduszek, które pokryto filcem. 

Kosmos Project
Twórczy duet tworzą Ewa Bochen i Maciek Jelski. Od 2008 roku poza projektami dla przemysłu działają też pod własnym szyldem. Na wystawie zaprezentowano objekty z kolekcji "Collective Unconscious" inspirowane tradycyjami ludowymi. 

Kafti
Kafti to przede wszystkim lampy projektowane przez dwie siostry - Monikę Brauntsch i Sonię Słaboń. Lampy powstają z lekkich materiałów. Są łatwe do przetransportowania - płaskie modele można szybko i bez problemu złożyć.

 

Zdjęcia: Maciej Szajewski

 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...