zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Rodzinny apartament w Amsterdamie

Rodzinny apartament w Amsterdamie
Amsterdam słynie z deszczowej pogody i pochmurnego nieba. A co, jeśli przyjeżdżasz z miejsca, w którym pogoda jest nieco łaskawsza?
0
Rodzinny apartament w Amsterdamie

Ratunku szukasz u architekta. Jeśli nie możesz zmienić tego co za oknem, zmieniasz wnętrze. Czteroosobowa rodzina za nowe lokum wybrała sobie dwupoziomowy apartament znajdujący się w budynku z początku XX wieku. Imponująca wysokość i spory metraż (ponad 130 m2) pozwoliły sprostać wymaganiom inwestorów. 
 


fot. Takumi Ota

 

Po pierwsze: światło. Biel całkowicie opanowała ściany.To najprostszy sposób, by doświetlić ciemne wnętrze. Dodatkowym źródłem światła okazały się być świetliki. Oryginalnie schowane były na klatce schodowej. Architekci zdecydowali się na wyburzenie ścian, pozbyli się też ciężkich schodów (zastąpiły je stopnie i balustrady ze stalowej, ażurowej siatki) oraz części belek stropowych. W ten sposób powstała otwarta część dzienna - jasna i przestronna.

 


fot. Takumi Ota


fot. Takumi Ota


fot. Takumi Ota


fot. Takumi Ota
 

Po drugie: chcemy być razem. Lokatorzy to zżyta rodzina, która lubi spędzać wspólnie czas. Najważniejsza była więc część dzienna mieszkania. Pośrodku salonu stanął kubik, który bardziej przypomina wieżę lub mały domek. W nim kryje się kuchnia, łazienka i toaleta, jest również połączony z poddaszem, na którym bawią się dzieci. W trakcie zabawy mogą wyjrzeć przez otwór, który wygląda jak okno i sprawdzić, co słychać u rodziców. Kubik łączy wszystkie poziomy apartamentu, jest centrum życia rodzinnego.

 


fot. Takumi Ota


fot. Takumi Ota


fot. Takumi Ota 

Dużą rolę odgrywa architektura. Belki stropowe, wsporniki i kolumny oraz skosy sufitu są dekoracja samą w sobie. Pomalowane na biało tak samo jak ściany. Dla kontrastu i ocieplenia wnętrza w salonie stanęły meble z drewna w naturalnym kolorze oraz skórzany, bujany fotel.

 


fot. Takumi Ota


fot. Takumi Ota


fot. Takumi Ota


fot. Takumi Ota


fot. Takumi Ota

 

Za projekt odpowiedzialni są architekci z tokijskiej pracowni MAMM Design. We wnętrzu czuć japoński minimalizm oraz charakterystyczną dla architektury Japonii zabawę przestrzenią. 

 

Projekt: MAMM Design (www.mamm-design.com)
Ile metrów: 133,7 m2
Gdzie: Amsterdam
Rok: 2013
Zdjęcia: Takumi Ota (www.phota.jp)

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...