Skandynawskie inspiracje - Lyngby by Hilfing

Skandynawskie inspiracje - Lyngby by Hilfing
Dziś nadszedł czas na post na który długo czekałam. Moja cierpliwość została nagrodzona i oto nie tylko mogę Wam przedstawić jedną z bardziej popularnych współczesnych duńskich marek, ale też zapewnić, że jej produkty, od teraz – bez problemu możecie zamówić z wysyłką do domu w Polsce.
0
Skandynawskie inspiracje - Lyngby by Hilfing

Czas na skandynawskie inspiracje z marką Lyngby by Hilfing.
Proste karbowane wazony Lyngby (nazwane od fabryki w mieście Lyngby) znane były w Danii od lat ’30 ubiegłego stulecia.Na początku występowały w kolorze białym, a ich uniwersalny kształt szybko zdobył sympatię Skandynawów.


Pierwotną fabrykę w Lyngby zamknięto w 1969 roku. W wielu duńskich domach zamieszkałych przez starsze pokolenia można wciąż znaleźć wazony z pierwszej fabryki, ja sama mam koleżankę, która odziedziczyła kilka wazonów
po swojej babci – cudna sprawa!


 Jako, że moda ma zwyczaj powracać, kilka lat temu wrócono również do tematu tych ponadczasowych porcelanowych wazonów. W 2012 roku duński architekt Daniel Hilfling postanowił powołać do życia swoja własną markę
nadając jej nazwę Lyngby by Hilfling.


Marka ta zaczęła na nowo tworzyć znane wazony, nie tylko w bieli, ale też w innych interesujących kolorach porcelany oraz w szkle. W tej chwili kolekcję uzupełniają świeczniki na tea-lighty, seria misek w kilku rozmiarach,a od bardzo niedawna do oferty marki dołączono też porcelanę stołową - piękne talerze w kolorze białym oraz matowej czerni jak również termo kubki do kawy/herbaty i małe termo kubeczki do espresso w tych samych kolorach.

Ponieważ zainteresowanie produktami Lyngby by Hilflingstale wzrasta i sprzedaż ich poprzez sklepy stacjonarne w wielu krajach nie jest w stanie sprostać zapotrzebowaniu powiększającej się szybko rzeszy klientów, kolejnym krokiem
było otwarcie sklepu internetowego na zamówienia z krajów Unii Europejskiej,w tym też oczywiście z Polski.

Osobiście uważam, że pięknej porcelany NIGDY nie jest za wiele, poza tym stanowiona idealny prezent dla bliskiej osoby – tak dla mężczyzny, który lubi kawę,jak i dla kobiety kochającej celebrowanie wspólnych chwil przy kawałku drożdżowego placka :) Oczywiście placek najlepiej smakuje przy kawie ale o tym już nie muszę Was przekonywać.

Zobaczcie więcej moich wpisów  >>> tutaj - zapraszam!

Blogująca mama, po jedenastu latach spędzonych na niewielkiej duńskiej wyspie, wróciła na stałe do Polski, skąd wciąż zaraża nas swoim zamiłowaniem do Skandynawii. Prowadzi blog My Full House.
Wczytywanie rekomendacji...