Skandynawskie inspiracje - Oliver Furniture

Skandynawskie inspiracje - Oliver Furniture
Bardzo się cieszę na ten post, bo dziś chciałabym Wam przedstawić szczególną duńską markę, w której „kocham się” od lat.
0
Skandynawskie inspiracje - Oliver Furniture

Oliver Furniture to marka produkująca przepiękne meble w stylu New Nordic.

Za ich wygląd odpowiada projektant Søren Rørbæk – Duńczyk wychowany w bliskości morza i skandynawskich plaż, kochający prostotę i naturę.

Meble z tej duńskiej fabryki cechuje niewiarygodna estetyka wykonania, piękne linie i proste detale.

Projekty Sørena inspirowane są życiem skupiającym się w letnich nadmorskich skandynawskich domach. Wszystkie meble są jednak bardzo uniwersalne i idealnie pasują do większości domów i mieszkań – starszych i nowoczesnych, kolorowych – pięknie eksponując kolor, jak i monochromatycznych – idealnie wtapiając się we wnętrza.

Pierwsze produkty Oliver Furniture powstały w 2003 roku – była to linia mebli dla dorosłych, ale już rok później na rynek trafiły meble dla dzieci. Twórca marki wyznaje zasadę, że dzieci zasługują na prawdziwe, piękne meble, ale w swoim rozmiarze.

Przyznam Wam się, że dla mnie już samo oglądanie katalogu jest jak obcowanie ze sztuką. Przepiękny minimalizm, delikatne linie, idealne połączenia elementów malowanych z drewnianymi akcentami, lekkość i estetyka wykonania aż zapierają dech w piersi.

Największy zachwyt wzbudzają we mnie piętrowe łóżka oraz witryny. Tych pierwszych nie udało mi się kupić, ale od niedawna w naszym salonie stoi biała witryna Oliver Furniture i mimo, że jest z nami już kilka tygodni, każdego ranka, kiedy ją widzę, szeroko się uśmiecham. Jest absolutnie idealna!

Zapraszam Was do świata pięknych mebli Oliver Furniture :)

Zdjęcia: OLIVER FURNITURE

Po więcej inspiracji zapraszam do mojej sekcji KASIA

Zobacz również inne moje wpisy: Skandynawski stół,  Skandynawski minimalizm, Marmur we wnętrzach

Blogująca mama, po jedenastu latach spędzonych na niewielkiej duńskiej wyspie, wróciła na stałe do Polski, skąd wciąż zaraża nas swoim zamiłowaniem do Skandynawii. Prowadzi blog My Full House.
Wczytywanie rekomendacji...