System meblowy String

System meblowy String
Kolejny post z cyklu "Skandynawski design" - dziś będzie kilka słów na temat systemu półek String.
0
System meblowy String

Na pomysł osadzenia prostych półek na metalowych szkieletach i budowania w ten sposób większych i mniejszych regałów wpadł w 1949 roku szwedzki projektant Nisse Strinning wraz ze swoją żoną Kajsą.

Z pewnością nie mieli wtedy pojęcia o tym, że dobrze ponad pół wieku później, półki String będą jednymi z najlepiej rozpoznawalnych półek na świecie.

Od tego czasu do systemu doszło wiele nowych elementów - szafki, blat biurka, ekspozytory na książki i magazyny, pojawiła się także możliwość osadzania półek na panelach z pleksi.
System pozwala więc na tworzenie niezliczonych kombinacji.

Dlaczego regały String stały się tak popularne, szczególnie (ale nie tylko!) w Skandynawii?

Odpowiedź na to pytanie jest podobna w odniesieniu do wielu innych skandynawskich, ponadczasowych projektów- stało się tak ponieważ ich design jest prosty, nie narzucający się, ponadczasowy, uniwersalny, pozwalający na dopasowanie się do wielu wnętrz, począwszy od kuchni, przez pokój dzienny, dziecięcy, biuro, aż po sypialnię.

To co bardzo mi się w nich podoba, to fakt iż półki string eksponują to co na nich stoi, a nie "pchają się" na pierwszy plan.
Są bazą, a nie treścią ekspozycji, do tego bardzo estetyczną :)

Mimo, że system String pozwala na zabudowanie bardzo dużych ścian, największą popularnością cieszą się ostatnio regały String Pocket.
Małe, "kieszonkowe", produkowane w kilku kolorach (również w pastelach), pięknie uzupełniają wiele pomieszczeń.

Lubimy! ;)

Zobacz również inne wpisy od KASIA:  SKANDYNAWSKIE INSPIRACJE,  ARANŻACJA PRZYJĘCIA DLA DZIECI,  MARMUROWY STOLIK

 

Blogująca mama, po jedenastu latach spędzonych na niewielkiej duńskiej wyspie, wróciła na stałe do Polski, skąd wciąż zaraża nas swoim zamiłowaniem do Skandynawii. Prowadzi blog My Full House.
Wczytywanie rekomendacji...