Tetris design

Tetris design
O tym, jak Game Boy zainspirował design.
0
Tetris design

studiolawrence.com

Kiedy byłam trochę młodsza, nie byłam w stanie zrozumieć, dlaczego każde imieninowe spotkanie moich rodziców i ich znajomych kończyło się wspominaniem tych starych, dobrych czasów. Wtedy odbierałam to jako wieczne narzekanie. Za to teraz, kiedy trochę już podrosłam, rozumiem doskonale. W pewnym momencie to po prostu staje się naturalne.


Wydaje mi się nawet, że moje pokolenie jeszcze bardziej żyje wspomnieniami. Codziennie musimy przeć do przodu i nie oglądać się za siebie, więc potrzebujemy czasem spotkań, w trakcie których możemy zatrzymać się i pomyśleć trochę o przeszłości. Na moim etapie ta przeszłość to najczęściej po prostu dzieciństwo, inne wspomnienia są jeszcze zbyt świeże, żeby mieć do nich aż taki sentyment.


I tak, ostatnio znów nadszedł moment dzielenia się z rówieśnikami tym, co pamiętamy. U mnie to było picie w woreczku, wafelki z dinozaurami (swoją drogą to ciekawe, że takie rozmyślania często sprowadzają się instynktownie do jedzenia, tak jakby zmysły poza smakiem wtedy nie działały…) i truskawkowy kremogen. Ale to nie wszystko! Później rządził Tetris :D Chyba bardziej wciągnął tylko moją mamę - pamiętam do dziś, jak walczyłyśmy o to, która może teraz pograć. Pamiętam też, jak bolały ją potem kciuki.


Przy okazji chciałam wyszukać kilka ciekawostek, żeby dowiedzieć się o tej wspaniałej grze czegoś nowego. I odkryłam niesamowity zbieg okoliczności! 6. czerwca mija 30 lat, od kiedy pojawiła się po raz pierwszy na rynku! Traktuję ten wpis jako hołd :D
Oczywiście specjalnie mnie nie zdziwiło, że Tetris zainspirował też design:

pinterest.com

behance.net

bravespacedesign.com

keepcalmandposters.com

Więcej na blogu TerrierDesign


 

Zakochana w pewnej rasie psa. Zwierzaka nie ma do dziś, ale za to prowadzi blog Terrier Design. Może się na jego łamach do woli ‘wypisywać’, a także dzielić się ze światem swoimi estetycznymi zachwytami. W wolnym czasie próbuje robić coś z niczego lub układa w głowie treść swojej pierwszej powieści.
Wczytywanie rekomendacji...