Warszawa dobrze zaprojektowana

Warszawa dobrze zaprojektowana
Młodych projektantów inspiruje stolica. Czerpią z warszawskiego modernizmu, architektury blokowisk i wzornictwa PRL-u.
0
Warszawa dobrze zaprojektowana

To już więcej niż lokalny patriotyzm. W Warszawie nie tylko się żyje, Warszawą się żyje. Warszawa jest modna. Odkurzane są dawne kluby i kawiarnie, odżywają stare bazary. Miejscy przewodnicy oprowadzą Cię po miejscach z historią, a młodzi projektanci wpuszczą do Twojego mieszkania kawałek historii. Wyciągnięte z szafy retrosentymenty nawiązują do wzornictwa PRL-u, ikon warszawskiego modernizmu i kultury blokowisk. Niektóre w sposób bezpośredni, inne używają do tego współczesnych środków wyrazu. Oto kilka warszawskich "gadżetów", którymi nie pogardzimy.

Ładne obrazki
Domów towarowych "Centrum", "Supersamu" czy "Mody Polskiej" już nie ma, ale dzięki Noto Ładnie Studio mogą zawisnąć na Twojej ścianie. Wielkoformatowe druki na płótnie nawiązują do grafiki lat 50. i 60. Żywe kolory dodają im popartowego sznytu. Oprócz nieistniejących już budynków znajdziemy "żywe" ikony: budynki modernistycznych dworców Warszawa Powiśle i Warszawa Centralna, pomnik żyrafy z Parku Moczydło czy kręte schody prowadzące na Wisłostradę. Więcej projektów Noto Ładnie Studio >>
 

 

Blokowiska na salony
To już nie obciach, a nawet powód do dumy. Blokowiska wracają na salony. Za kilka złotych można mieć własne Osiedle za Żelazną Bramą , wieżowiec Smolna 8 lub miniaturę Rotundy. Papierowe wycinanki to dzieło duetu ZUPAGRAFIKA, który konsekwntnie przypomina o polskich symbolach. Do wyboru również torby z warszawskimi blokowiskami. Projekty ZUPYGRAFIKA znajdziecie tu >>

 
Modernizm żyje!
Na plakatach Magdaleny Łapińskiej ikony warszawskiego modernizmu dostały drugie życie. Czarno-białe sylwetki budynków artystka okrasiła dodatkiem czerwieni i niebieskiego. Willa Brukalskich, dom handlowy Smyk czy stacja PKP Ochota to tylko niektóre z ikon przypomnianych przez Łapińską. Projektantka wypuściła też serię miniaturowych budynków z porcelany - w tej wersji dostaniemy m.in. Rotundę, kino Skarpa czy dom towarowy Sezam. Prace artystki znajdziecie w naszym sklepie >>

 

 

Pałac od kuchni
Można go kochać lub nienawidzić, na pewno nie pozostawia obojętnym. My tam go lubimy, a taki odczarowany PKiN w wersji kuchennej bardzo nam się podoba. Hellowawa to studio, które tworzy gadżety dedykowane wyłącznie stolicy. Nam najbardziej podoba się deska do krojenia oraz młynek w kształcie Pałacu Kultury (do kupienia tu).

 

 

 

Siła fontu
Miłośnikom typografii spodoabają się gadżety od Twórczywa. Napisy 3D wycinane w kolorowym, lekkim styropianie, ceramiczne podkładki czy naklejki ścienne z napisem Warszawa lub Wawa bazują na retro fontach. Idealne do popartowych wnętrz.

 

 

Warszawski minimalizm
Seria czarno-białych grafik Edgara Bąka to portrety warszawskich dzielnic. Minimalistyczne w formie urzekły nas siłą przekazu. Artysta wyciągnął to co najbardziej charakterystyczne z architektury i klimatu miejsc.

 

 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...