zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Z rzeki do łazienki

Z rzeki do łazienki
Pokazuję dziś zdjęcia z projektu BATHERFLY, czyli naszej przygody z bardzo specyficznym drewnem. Specyficznym, czyli pochodzącym albo z rozbiórki starej stodoły, albo wyłowionym po kilkudziesięciu latach z nurtu rzeki.
0
Z rzeki do łazienki

Pojęcie riverwood robi teraz karierę; to modny, nośny materiał, za którym snuje się romantyczna legenda o zawalonym moście i pr-owy bełkot o recycklingu. Czego by o tym nie myśleć, drewno jest piękne i ma niezwykłe właściwości: jest bardzo twarde, zaskakująco lekkie, odżywiczone i nie boi się działania wody, przeleżało w niej kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Zadaniem, jakie postawił przed nami przyjaciel pracowni i właściciel paru wyłowionych z rzeki  mostów, było stworzenie systemu modułowych mebli łazienkowych, które mogłyby wejść do produkcji. Nie mówimy tu o produkcji masowej, tylko o optymalizacji pod kątem wykonania powtarzalnych elementów w małej manufakturze.

Tak wyglądają elementy w roboczych stylizacjach (tak, wiemy, nie ma syfonu :))

Na potrzeby tej serii zaprojektowałyśmy śruby motylkowe do samodzielnego skręcania. Kocham ten kawałek metalu, mogłabym go nosić jako biżuterię.

Założenia do projektu:

  • system modułowy
  • wykorzystanie drewna rzecznego (riverwood)
  • możliwość samodzielnego skręcania i modyfikowania zestawów
  • odporność na działanie wody
  • wielozadaniowość i możliwość rozbudowywania, także w przestrzeni pokojów i przedpokojów

 

Na razie zakup jest dość skomplikowany, a czas oczekiwania długi, bo to cały czas bardziej prototyp niż produkt, ale i tak się dzielę, bo miałyśmy z tym projektem i z sesją zdjęciową dużo radochy.

Więcej na moim blogu Fueldesign.

Z powołania i wykształcenia jest architektem wnętrz. Prowadzi też autorski projekt DOLCE LUCE związany ze starymi neonami. Prowadzi bloga Fuel Design: www.fueldesign.pl.
Wczytywanie rekomendacji...