zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Architektoniczne zabawki dla dzieci

Architektoniczne zabawki dla dzieci
Nasze dzieci uwielbiają, gdy na dobranoc czyta im się D.O.M.E.K. Mizielińskich. Wiedzą, że za każdym dobrym budynkiem stoi architekt – ktoś o fajnych pomysłach, czasem szalonej wyobraźni, kto próbuje przełożyć pomysł na cegły, szkło lub beton. Od lat ich ulubioną lekturą jest także Popville – popup book o tym, jak powstaje miasto.
0
Architektoniczne zabawki dla dzieci

Dzieciakom nie brakuje ani pomysłów, ani wyobraźni. Uwielbiają budować, kochają lego, i ciągle lepią wymyślone miasta z papieru (z placem zabaw i z otwartym basenem na głównym placu, i z całą masą skrzyżowań). Dziś przygotowałyśmy przegląd zabawek architektonicznych. Nie tylko dają pole do twórczej ekspresji i eksperymentu. Ćwiczą też wyobraźnię przestrzenną, co w przyszłości zaprocentuje łatwością w rozwiązywaniu zadań matematycznych. A może doczekamy się kolejnego pokolenia zdolnych polskich architektów?

Debiutanci zaczynają od stawiania klocka na klocku. Świetnym materiałem do ćwiczeń są kartonowe, lekkie piramidy i najbardziej klasyczne, uniwersalne drewniane klocki. Klocki Kubix świetnie się sprawdzają przy budowaniu pierwszego miasta – tu każdą wieżę możemy wykończyć wspaniałym stożkiem.

Świetne są też wieże z drewnianych klocków, których bryły odwzorowują najsłynniejsze budynki świata. Pomysł należy do projektantów z Mitoi, kameralnej marki zabawkarskiej z Barcelony.

Drugi etap to pokazanie dzieciom, że budować można na naprawdę wiele sposobów. Młodsze przedszkolaki będą zachwycone klockami, która można ze sobą połączyć, jak w projekcie japońskiego studia Torafu lub jak w Tinte, kolorowych elementach łączących się za pomocą wypustek.

Następnie przychodzi czas na pierwsze klocki architektoniczne. Jesteśmy fankami łotewskich, ekologicznych zabawek Varis – możemy wybierać między klockami konstrukcyjnymi, miastem z drewna czy serią Architekt. Nasze dzieci łączą je ze zwykłymi drewnianymi klockami i mamy w domu naprawdę fascynujący plac budowy.

Zapraszamy na nasza stronę Ładne Bebe, gdzie znajdziecie więce achitektoicznych zabawek dla dzieci.

 

 

Ładne Bebe - serwis stworzony przez Małgosię Jakubowską i Marysię Bator. Z małego bloga rozrósł się do opiniotwórczego serwisu dla fajnych rodziców i dzieci. Dla nas piszą o dobrym designie i ciekawych inicjatywach. Lubią to co polskie i oryginalne.
Wczytywanie rekomendacji...