Architektoniczne zabawki dla dzieci

Architektoniczne zabawki dla dzieci
Nasze dzieci uwielbiają, gdy na dobranoc czyta im się D.O.M.E.K. Mizielińskich. Wiedzą, że za każdym dobrym budynkiem stoi architekt – ktoś o fajnych pomysłach, czasem szalonej wyobraźni, kto próbuje przełożyć pomysł na cegły, szkło lub beton. Od lat ich ulubioną lekturą jest także Popville – popup book o tym, jak powstaje miasto.
0
Architektoniczne zabawki dla dzieci

Dzieciakom nie brakuje ani pomysłów, ani wyobraźni. Uwielbiają budować, kochają lego, i ciągle lepią wymyślone miasta z papieru (z placem zabaw i z otwartym basenem na głównym placu, i z całą masą skrzyżowań). Dziś przygotowałyśmy przegląd zabawek architektonicznych. Nie tylko dają pole do twórczej ekspresji i eksperymentu. Ćwiczą też wyobraźnię przestrzenną, co w przyszłości zaprocentuje łatwością w rozwiązywaniu zadań matematycznych. A może doczekamy się kolejnego pokolenia zdolnych polskich architektów?

Debiutanci zaczynają od stawiania klocka na klocku. Świetnym materiałem do ćwiczeń są kartonowe, lekkie piramidy i najbardziej klasyczne, uniwersalne drewniane klocki. Klocki Kubix świetnie się sprawdzają przy budowaniu pierwszego miasta – tu każdą wieżę możemy wykończyć wspaniałym stożkiem.

Świetne są też wieże z drewnianych klocków, których bryły odwzorowują najsłynniejsze budynki świata. Pomysł należy do projektantów z Mitoi, kameralnej marki zabawkarskiej z Barcelony.

Drugi etap to pokazanie dzieciom, że budować można na naprawdę wiele sposobów. Młodsze przedszkolaki będą zachwycone klockami, która można ze sobą połączyć, jak w projekcie japońskiego studia Torafu lub jak w Tinte, kolorowych elementach łączących się za pomocą wypustek.

Następnie przychodzi czas na pierwsze klocki architektoniczne. Jesteśmy fankami łotewskich, ekologicznych zabawek Varis – możemy wybierać między klockami konstrukcyjnymi, miastem z drewna czy serią Architekt. Nasze dzieci łączą je ze zwykłymi drewnianymi klockami i mamy w domu naprawdę fascynujący plac budowy.

Zapraszamy na nasza stronę Ładne Bebe, gdzie znajdziecie więce achitektoicznych zabawek dla dzieci.

 

 

Ładne Bebe - serwis stworzony przez Małgosię Jakubowską i Marysię Bator. Z małego bloga rozrósł się do opiniotwórczego serwisu dla fajnych rodziców i dzieci. Dla nas piszą o dobrym designie i ciekawych inicjatywach. Lubią to co polskie i oryginalne.
Wczytywanie rekomendacji...