zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Białe klocki od architektów

Białe klocki od architektów
Mówią, że nieszczęścia chodzą parami, a do mnie przyszło szczęście i nieszczęście razem, objęte wpół.
0
Białe klocki od architektów

Dostałam najfajowsze Lego na świecie i nie mam czasu, żeby się nim bawić. Pudło stoi między książkami, ilekroć padnie na nie mój wzrok, przypomina mi się obóz harcerski, puszka brzoskwiń i brak otwieracza.

Zestaw Studio jest ziszczeniem snów dzieciatych architektów; nie zawiera kwiatków, ludzików, gotowych okien, kasków i desek surfingowych. Zawiera za to nieprzebrane morze białych klocków. Białych jak RAL 9003 lub może RAL 9016, nie wiem, w każdym razie są białe i należą tylko do mnie!

To naprawdę ważne, że nie zawierają ludzików. Dzięki temu gmerając w białej chrzęszczącej furze klocków nie jest się zobligowanym do żadnej skali. Poszczególne klocki mogą być albo uchwytami szuflad albo biurowcami.

Eksperymentowanie za skalą jest jedną z sześciu zabaw proponowanych w książce, która jest częścią zestawu. To Lego przestało być zwykłą zabawką w momencie, kiedy poproszono szacowne pracownie architektoniczne o zaproponowanie rozwijających zabaw projektowych. Obejrzyj instrukcję, żeby przekonać się, że to nie jest zwykła zabawka.

Wodzirejami w świecie Lego Studio są znane, wzięte pracownie z całego świata:

Rex Architecture
Sou Fujimoto Architects
SOM Architects
MAD Architects
Safdie Architects

Zabawa jest przednia, efekt zawsze widowiskowy, i jeszcze to poczucie, że robi się coś bardziej wartościowego niż strzelanie z procy. Niech żyje zabawa!

Zapraszam również na mój blog FUEL DESIGN.

Z powołania i wykształcenia jest architektem wnętrz. Prowadzi też autorski projekt DOLCE LUCE związany ze starymi neonami. Prowadzi bloga Fuel Design: www.fueldesign.pl.
Wczytywanie rekomendacji...