zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Lampa AJ

Lampa AJ
Od dawna wiadomo, że mam słabość do lamp. Dziś chcę Wam przedstawić jeden z bardziej rozpoznawalnych na świecie projektów skandynawskiego designu – lampę AJ.
0
Lampa AJ

Lampy AJ zaprojektowane zostały w roku 1960 przez geniusza duńskiego designu Arne Jacobsena. AJ stworzył je specjalnie dla Królewskiego Hotelu SAS w Kopenhadze (dziś Radisson Blu), a lampy idealnie wpisały się w architektoniczno-dekoratorski projekt obiektu. Z wystroju tego hotelu pochodzi jeszcze kilka obecnych ikon skandynawskiego designu, ale projekty oświetleniowe Arne Jacobsena zyskały bardzo szczególną sławę. Prosta forma lamp AJ i idealnie skierowane światło do czytania łączą ponadczasowe piękno z funkcjonalnością – to co Skandynawia kocha najbardziej.

Zobaczcie sami :)

alvhemmakleri.se.

ellensalbum.com.jpg

Po więcej inspiracji zapraszam do mojej sekcji KASIA

Zobacz również inne moje wpisy: Skandynawski stół,  Skandynawski minimalizm, Marmur we wnętrzach


Blogująca mama, po jedenastu latach spędzonych na niewielkiej duńskiej wyspie, wróciła na stałe do Polski, skąd wciąż zaraża nas swoim zamiłowaniem do Skandynawii. Prowadzi blog My Full House.
Wczytywanie rekomendacji...