zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

O krzesłach - rozmiar ma znaczenie

O krzesłach - rozmiar ma znaczenie
Nie rozczulają mnie ani małe rączki ani stópki; ani złote kędziorki ani nieporadne rysunki i pierwsze kroczki. To, co mnie rozczula to małe krzesełka. Od razu miękną mi nogi, pięść się luzuje, a główka bezwiednie przechyla na bok. Pragnę ich, skupuję, wypatruję i znajduję.
0
O krzesłach - rozmiar ma znaczenie

Za chwilę krzesełko polskiej produkcji, na którym ze dwieście lat temu siadywał mój mąż, poddane nieinwazyjnej renowacji, polegającej na wzmocnieniu konstrukcji i dodaniu nowej tapicerki. Nowa jest z perforowanej skóry w kolorze śmietanowym, zwanej pieszczotliwie skórką-dziurką. Na spodzie siedziska zostawiłam oryginalna kratę, z jakiej prawdopodobnie byli uszyci przyjaciele Misia Uszatka. To na wypadek, gdyby mój mąż miał kiedyś odbyć psychoanalityczna podróż do przeszłości. 

Następne krzesełko zauważył na śmietniku mój trzyletni wówczas syn. W mig zaskoczyło i było wiadomo, że już zawsze będą razem. Radziecka produkcja z lat sześćdziesiątych, smukłe i z polotem. Zostało gruntownie wyczyszczone i wyposażone w cienką poduszeczkę.Takich krzesełek mam osiem. Dostałam z remontowanego przedszkola. Niektóre miały na oparciach fiszki z imionami ostatnich użytkowników, zapamiętałam Renatkę i Piotrusia. Palec pod budkę, komu sie główka na bok nie odchyla z rozrzewnieniem. Krzesełka czekają, aż zajmą się nimi szybkie i bezwzględne ręce Pana Marka. Potem albo wchłonie je Allegro albo przyjmą liczni rozmnażający się przyjaciele. 

A jeśli masz plik $ i trochę czasu, polecam odmęty Etsy.com. Można tam złowić prawdziwe perełki, dziecięce krzesełka, które mają po kilkadziesiąt lat, nierzadko spod ręki wielkich projektantów. Dzieci tego nie docenią, no jasne, ale to nie przeszkodzi im nasiąkać, nasiąkać, nasiąkać…(wszystkie zdjęcia pochodzą z Etsy.com od sprzedających)

 

Nie poprzestaję na rzeczywistości. Zbieram też wirtualne egzemplarze tłumacząc sobie, że nie starczyło by mi realnych dzieci do ich zapełnienia. 


Zdjęcia: fot. 1, fot. 2, 3, 4, 5, fot. 6, fot. 7

Więcej na blogu Fuel Design. 

Z powołania i wykształcenia jest architektem wnętrz. Prowadzi też autorski projekt DOLCE LUCE związany ze starymi neonami. Prowadzi bloga Fuel Design: www.fueldesign.pl.
Wczytywanie rekomendacji...