Pokój Jagny

Pokój Jagny
Jagna to wiecznie uśmiechnięta pełna wigoru ośmiolatka, a jej energetyczny, czerwono - biały pokój jest jej odzwierciedleniem.
0
Pokój Jagny

Dziewczynka zaczytuje się książkami na głos i bardzo chętnie spędza czas wypełniając zeszyty kreatywne (ostatnio ulubiony to "Wytwórnik Domowy" Agaty Królak), uwielbia też rysować i wymyślać kolejne lalki kokeshi z rolek po papierze toaletowym...kreatywność i pasję do tworzenia dzieli wspólnie z mamą - projektantką z Tiku tiku design. Zapraszamy na wiosenną dawkę czystej energii!!!
 


Tuż za szafą kryje się piękny czytelniczy zakątek! Dwa pierwsze piętra zarezerwowane są dla książeczek z wysmakowanymi ilustracjami. A na poddaszu czasu pilnuje zegar Gingham style red z kolekcji Tiku Tiku. Tarcza zegara wykonana jest z kraciastej bawełnianej tkaniny, która posłużyła również do zhakowania lampki JANSJO z Ikea. Więcej o przemianie lampki tutaj.
 


Fotel bujany to mebel z przeszłością ;) Zrobiony na szaro został przez mamę Jagny. A o jego związkach z ...historią sztuki i wystawą w Marsden Woo Gallery w Londynie możecie przeczytać tutaj. Tapeta w motyle od Laura Ashley to wybór Jagny - przyciąga oko oryginalnym deseniem.
 


Pod czerwoną farbą kryją się 40 letnie (sic!) swarzędzkie sosnowe meble z dzieciństwa rodziców Jagny. Ozdabiają je gałeczki od Laura Ashley upolowane w Londynie. Jedna z półek została salonem dla laleczek kokeshi. Nad nim pokaźna biblioteczka.
 


W świetle okna, tuż nad biurkiem wisi Ojo de Dios. Wykonany metodą french knitting z bawełnianej włóczki. Cztery poprzeczne punkty wykończone tiulowymi pomponami oznaczają żywioły ziemi, ognia, powietrza i wody. Ojo de Dios jest dekoracją do dziecięcego pokoju idealną na powitanie nowego członka rodziny, zgodnie z wierzeniami meksykańskich ludów Pueblo, ma przynosić mu zdrowie i szczęście.
Zasłonka nad biurkiem subtelnie koresponduje z deseniem zegara i lampki nocnej.
Czerwień, która zadomowiła się w pokoiku Jagny, nie dominuje nad wnętrzem ani go nie przytłacza. Dzięki wykorzystaniu subtelnych dekoracji intensywny kolor dodaje mu charakteru a wykorzystanie starych mebli czyni go wyjątkowym.

 Zdjęcia: Jakub Woźny

 

Ola Buczyńska i Dagmara Fajks . Zostały uwiedzione przez styl skandynawski i jego podejście do designu dla dzieci. Niezależnie jednak, na jaki styl się zdecydujemy najważniejsze według nich jest skrojenie pokoju do potrzeb jego małego mieszkańca. Takich przestrzeni szukają w Polsce i zaglądają do nich z aparatem. Śledzą trendy i podpowiadają gdzie można znaleźć oryginalne meble i dodatki do pokoju dziecięcego. Prowadzą bloga Roomor.
Wczytywanie rekomendacji...