Polskie meble w pokojach dzieci

Polskie meble w pokojach dzieci
Polskie wzornictwo meblami stoi. Jak się okazuje jesteśmy czwartym na świecie eksporterem mebli. My postanowiliśmy przyjrzeć się polskim propozycjom do dziecięcych pokoi. Od firm o mocnej pozycji posiadającej zasoby technologiczne i doświadczenie po manufaktury, w których z miłości do drewna rękoma rzemieślników wytwarzane są unikalne przedmioty.
0
Polskie meble w pokojach dzieci

Przejrzałyśmy i już wiemy, że jest bardzo dobrze. Nie musimy daleko szukać, żeby umeblować pokoje naszych dzieci. Zdrowy patriotyzm gospodarczy nie wymaga poświęceń, wręcz przeciwnie, łatwo znajdziemy coś dla siebie.

Przed wami dziesięć polskich marek produkujących meble dziecięce.

Woodszczęścia

WOODszczęścia jest maleńką manufakturą, z której pastelowe drewniane cuda wylatują do pokoi dziecięcych wielbicieli prostego skandynawskiego i prowansalskiego designu nie tylko w Polsce. Paweł tworzy z pasji przekuwając swoje umiejętności w dopasowane do potrzeb dzieci unikatowe meble. Jego półeczki na książki i bibeloty zrobiły błyskawiczną karierę subtelnością i doskonałym wykonaniem.

 

Swallow’s Tail

Magda i Piotr to projektanci z krwi i kości. Absolwenci projektowania wnętrz i grafiki na Akademii Sztuk Pięknych tworzą meble inspiracji szukając w podróżach i z potrzeby chwili. Kołyska Luna powstała z myślą o mającym się wkrótce pojawić dziecku przyjaciółki. Wykonana z pietyzmem z brzozowego drewna przetrwa lata. Do tego można ją samemu złożyć i łatwo przechować w oczekiwaniu na kolejnego małego człowieka, który znajdzie ukojenie w powolnym kołysaniu. Ich biurko Miki jest trwałe solidne ale niewielkich gabarytów co jest nie bez znaczenia. W końcu przestrzeń w pokoju dziecka to niezwykle cenny zasób. Miękkie siedziska uzupełniają ofertę dla dzieci. A my pokochałyśmy ich łóżeczko – tak inne od wszystkich.

 

Kutikai

Mały rodzinny warsztat stolarski, w którym rządzą kobiety: Maria Borgosz-Smaga i Dorota Łuczak-Leniar dwie architektki, przyjaciółki i mamy. Ich projekty zaskakują ciekawymi rozwiązaniami, są wielofunkcyjne, wygodne i wykonane z pięknych materiałów. W ofercie firmy znajdziemy dwie linie mebli dziecięcych: Linia z daszkiem i Linia z dziurką. Tłumaczyć nie trzeba, nazwy mówią same za siebie. Daszek można zdjąć lub przesunąć – raz służy do nauki raz do zabawy. Dziurka to uchwyt bezpieczny dla małych rączek. Jest minimalistycznie, delikatnie, ale solidnie. Nowoczesne wzornictwo z duszą. Całość uzupełniają pomysłowe maty, pościele i kołderki.

Więcej na naszej stronie Ładne Bebe. Zapraszamy!

 

Ładne Bebe - serwis stworzony przez Małgosię Jakubowską i Marysię Bator. Z małego bloga rozrósł się do opiniotwórczego serwisu dla fajnych rodziców i dzieci. Dla nas piszą o dobrym designie i ciekawych inicjatywach. Lubią to co polskie i oryginalne.
Wczytywanie rekomendacji...