Yo Yarn

Yo Yarn
Yo Yarn to projekt Ani Muszyńskiej. Jak sama o sobie mówi – urodziła się z szydełkiem w ręku. Przez lata jednak pracowała w korporacji odzieżowej. Podróże do chińskich fabryk skutecznie zniechęciły ją do masowego wzornictwa.
0
Yo Yarn

Poszukując rzeczy dla swojej trójki dzieci wybierała te o znanym pochodzeniu, stworzone starannie i z szacunkiem dla pracy. O znaczeniu przedmiotów napisała tak: dążę wciąż do tworzenia sobie i mojej rodzinie spokojnego, prostego świata. Gdzie dobre jest po prostu dobre, a ładne po prostu ładne.

W końcu, zainspirowana tradycyjnymi technikami i drobiazgową pracą, jakiej wymaga rękodzieło, porzuciła pracę na etacie, by tworzyć zarówno niezwykle pracochłonne lalki waldorfskie, jak i wydziergane dekoracje.

W jej pracach widać skupienie i miłość do piękna. Jej szydełkowe cuda są absolutnie urocze, ale i lekkie, dyskretne, dalekie od przepychu.

Zabawki czy dodatki są fantastycznym pomysłem na prezent, i to wcale nie tylko dla najmłodszych, choć dzieci też potrafią docenić to, co powstało w duchu "handmade".

Po epoce, kiedy dziergane swetry i skarpety były zazwyczaj przaśno-gryzące, wraca czas myślenia o włóczce jako ciekawym surowcu. Cieszymy się, że dzięki Yo Yarn możemy mieć go też u siebie, wśród zabawek, ściennych dekoracji i codziennych akcesoriów.

Więcej na Ładne Bebe.

 

 

Ładne Bebe - serwis stworzony przez Małgosię Jakubowską i Marysię Bator. Z małego bloga rozrósł się do opiniotwórczego serwisu dla fajnych rodziców i dzieci. Dla nas piszą o dobrym designie i ciekawych inicjatywach. Lubią to co polskie i oryginalne.
Wczytywanie rekomendacji...