zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

35 m2 z widokiem na morze

35 m2 z widokiem na morze
To poddasze to prawdziwa maszyna do mieszkania. Le Corbusier byłby dumny.
0
35 m2 z widokiem na morze

Camogli to urocza wioska rybacka w pobliżu Genewy. Idealna na weekendowe wypady. Właściciele tego poddasza do zagospodarowania mieli tylko 35 m2. Trudne wyzwanie dla architektów, którzy na tak małej przestrzeni mieli stworzyć dwie sypialnie, salon kuchnię i łazienkę. Dodatkowym utrudnieniem był nierówny, mansardowy dach.

 

 

Dzięki pomysłowym rozwiązaniom udało się wykorzystać każdy centymetr. Kuchnia - niewidka to dobry pomysł w tak małych mieszkaniach. Dyskretna biała zabudowa bez uchwytów dopasowana została do koloru ściany. Gdy nic się nie gotuje, na sprzęt AGD i zlew opuszczany jest blat, który przykrywa kuchenny bałagan, a slon jest wtedy bardziej neutralny.

 

Poddasze to królestwo schowków. Miejsce pod oknem zagospodarowano na podręczne szafki. Ich drzwiczki zlicowane są ze ścianą, dzięki czemu nie rzucają się w oczy.
 

 

Wygospodarowanie dodatkowej sypialni na tak małej powierzchni wydaje się być niemożliwe. Potrzebne były szyte na miarę meble, które pełnią kilka funkcji jednocześniej. By znaleźć łóżko w pokoju gościnnym należy podnieść wieko zainstalowane w podłodze. W ciągu dnia to przyjemny aneks, w którym można się zrelaksować.

 

Wszystkie pomieszczenia łączy szare drewno. Deski w dyskretnym, jasnym kolorze posłużyły do wykończenia podłogi oraz zabudowanych szaf i drzwi.

 

Projekt: Gosplan (www.gosplan.it)
Gdzie:
Camogli
Ile metrów: 35 m2
Rok: 2012
Zdjęcia: Anna Positano (theredbird.org)

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...