7 pomysłów na zagłówek DIY

7 pomysłów na zagłówek DIY
Nic tak nie cieszy i nie wywołuje dumy, jak własnoręcznie wykonana rzecz. Satysfakcja będzie tym większa, jeśli stworzymy praktyczną rzecz do domu. Oto inspirujące rozwiązania na zagłówek łóżka. Jak się do tego zabrać i jakich materiałów użyć? Zobaczcie sami!
0
7 pomysłów na zagłówek DIY

 MALOWANY ZAGŁÓWEK

Może nie jest to typowy zagłówek, który może posłużyć za oparcie podczas wieczornej lektury, ale stanowi piękną oprawę dla prostego łóżka na nóżkach. Jak go zrobiono? Po prostu namalowano turkusową farbą na ścianie szeroki pas. Krótkie pociągnięcia pędzla spowodowały, że jego „korona” ma nieregularny, nieco poszarpany brzeg. Taka nonszalancja jest ciekawsza niż perfekcjonizm od linijki. Polecamy wszystkim artystycznym duszom.

 Lamperia w sypialni

 

ZAGŁÓWEK Z PALET TRANSPORTOWYCH

Popularne jako materiał, z którego można wykonać stelaż łóżka, mogą być użyte również jako zagłówek mebla. Mowa o drewnianych europaletach. Wystarczy je przymocować do ściany na odpowiedniej wysokości i gotowe! Jeśli masz zacięcie dekoratorskie, możesz ich powierzchnię dodatkowo ozdobić, np. nanosząc wzory z szablonu. Do takiego zagłówka można przykręcić kinkiety, chowając ich kable między deszczułkami. W takiej sytuacji nie musimy kuć dziur w ścianie, co może się okazać sporym plusem w razie ewentualnych zmian we wnętrzu.

 Łóżko z palet

 

ZAGŁÓWEK NA TABLICOWEJ ŚCIANIE

Zagłówek można sobie nie tylko namalować, ale też… narysować. Na przykład kredą, jak w przypadku aranżacji na zdjęciu. Za tło dla takiej „konstrukcji” posłużyła czarna tablicowa ściana pokryta specjalną farbą. Stylowe wezgłowie z wszelkimi detalami upodobniło prosty mebel do spania do wykwintnego pałacowego łoża. Nie jest to może najbardziej praktyczne rozwiązanie, ale jeśli lubimy unikatowe elementy we wnętrzu, warto się na nie skusić we własnej sypialni.

Czarna sypialnia 

 

ZAGŁÓWEK JAK OBRAZ

I jeszcze ciąg dalszy malowania. Za rodzaj wezgłowia można potraktować duży blejtram z naciągniętym na niego malarskim płótnem. Jeśli zdolności pozwalają, można namalować na nim niepowtarzalne „dzieło sztuki” albo uciec się do współczesnej abstrakcji, jak w przykładzie poniżej. Pod kolor ściany zamalowano oparte o ścianę za łóżkiem duże płótno, pozostawiając niedomalowane krawędzie, dzięki czemu powstało wrażenie ramy. Pomysł bajecznie prosty, a jakże efektowny!

 Grafitowe ściany w sypialni

 

ZAGŁÓWEK Z DESEK

Nie jest to skomplikowana konstrukcja, a jednak wnosi do wnętrza wiele ciepła i dziecięcej prostoty. I nie chodzi tylko oto, że do paneli z drewna przypięto rysunki pociech. Taki element wystroju zastępujący standardowy zagłówek można zindywidualizować na inne sposoby, np. urządzając galerię rodzinnych zdjęć. Zamiast desek można użyć kawałków sklejki, a nawet płyty OSB, która choć jest materiałem budowlanym, chętnie zagościła w mieszkaniach.

 Półka nad łóżkiem

 

PLECIONY ZAGŁÓWEK

Autorski pomysł pewnej projektantki można spróbować troszeczkę odtworzyć w zaciszu własnej sypialni. Takie ozdobne warkocze da się wyplatać chociażby ze starych T-shirtów. Aby zagłówek był bardziej „puchaty” i wygodniejszy jako oparcie, do środka każdej „tuby” warto włożyć watę lub wypełnić sztucznym puchem. Pozostaje jeszcze kwestia zawieszenia. Tu nieco wyższa szkoła jazdy. Do każdego warkocza trzeba bowiem przyszyć (najlepiej maszynowo) szelki do zawieszenia na drążku mocowanym do ściany.

 Wyplatany zagłówek

 

ZAGŁÓWEK Z PARAWANU

W tej opcji pracy jest stosunkowo najmniej. Wystarczy za łóżkiem postawić parawan (ewentualnie go zamocować, jeśli chcemy mieć bardziej stabilny element wystroju). Ewentualną trudnością może być znalezienie odpowiedniego modelu. Można szukać na targach staroci, w sklepach z kolonialnym wyposażeniem, na aukcjach internetowych. W zależności od stylu wnętrza i efektu, jaki chcemy uzyskać, może on być wykonany z płótna na metalowej ramie, z drewna albo też grubego japońskiego papieru. Niewątpliwie jednak będzie to niebanalna ozdoba wnętrza.

 Łóżko z wezgłowiem

 

Przeczytaj także:

ZAGŁÓWEK ZE STARYCH DRZWI

PIKOWANY ZAGŁÓWEK DIY

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...