A może plakat?

A może plakat?
Plakat to prosty i efektowny pomysł na dekorację mieszkania. Pasuje właściwie do każdego pomieszczenia, a szczególnie dobrze może prezentować się w kuchni, przedpokoju, łazience, czy pokoju młodzieżowym lub dziecięcym.
0
A może plakat?

Jest to też generalnie jedno z tańszych rozwiązań na ożywienie przestrzeni, ale nie zawsze – plakaty kolekcjonerskie, zwłaszcza oryginały z tzw. polskiej szkoły plakatu do tanich nie należą i mogą kosztować tyle, co obraz czy grafika.

W „dorosłym” domu z pewnością niedopuszczalne jest przyklejanie plakatów bezpośrednio do ściany taśmą, jak to się robiło w liceum we własnym pokoju – wygląda to niechlujnie, nieestetycznie, a poza tym niszczy sam plakat.

Oczywiście warto zachować takie pamiątki z domu rodzinnego, oprawić w ramę i będą unikalną i sentymentalną ozdobą naszego dojrzałego życia.

Plakat można oprawić w antyramę lub cienkie i delikatne ramy metalowe lub drewniane – za szkłem lub pleksi.

W pomieszczeniu można wyeksponować jeden plakat jako mocny akcent czy niemalże emblemat lub zawiesić koło siebie dwa, trzy plakaty. Dobrze, jeśli nasza „domowa wystawa plakatu” ma jakiś wspólny mianownik: temat, kolorystyka, autor lub oprawa. Plakaty dodają lekkości, tworzą miłą atmosferę relaksu.

Osobiście również wieszam w domu plakaty. Mój ulubiony to plakat o tematyce ekologicznej austriackiego artysty F. Hundertwassera, znaleziony na bazarku w Sandomierzu. Bardzo lubię prace tego twórcy, a jego plakaty są niedostępne w Polsce – jedynie w zagranicznych sklepach internetowych. Ceny zaczynają się od 100 dolarów – mnie udało się go kupić za jedną dziesiątą tej kwoty, więc tym bardziej cieszę się z takiego nabytku, a oprawiony w plakat jest ozdobą mojego przedpokoju.

Pozostałe plakaty, jakie posiadam zostały kupione na Allegro:

Warto mieć oczy szeroko otwarte i poszukiwać ciekawych okazji.

A jeśli chodzi o przechowywanie plakatów, to najlepiej je zwinąć i włożyć do tuby. Ja natomiast te plakaty, które już mi się znudziły, trzymam w ramie, tuż pod plakatem aktualnie eksponowanym. Często o nich zapominam i mam niezłą niespodziankę, gdy wymieniam plakat lub oprawę…

Zapraszam również na mój blog SZTUKA NE GRYZIE, gdzie znajdziesz więcej na tema sztuki w domu.

Prowadzi internetową galerię sztuki współczesnej artpower.pl, gdzie udowadnia, że znajdzie się dzieło na każdy portfel. Autorka bloga sztukaniegryzie.pl, czyli „po co komu sztuka w domu”
Wczytywanie rekomendacji...