Apartament w skali mikro

Apartament w skali mikro
Mała przestrzeń wymaga szacunku dla każdego centymetra. W tym mieszkaniu na 25 m2 udało się zmieścić nawet domowe biuro.
0
Apartament w skali mikro

Ale to nie jest zwykłe mieszkanie. Nikt nie mieszka tu na stałe. Zoku Loft to lokum dla współczesnego nomady, który potrzebuje czegoś więcej, niż hotelowy pokój. To odpowiedź na zmieniający się sposób pracy. Tradycyjne biura odchodzą w odstawkę. Praca często łączy się z podróżowaniem. Lub podróżowanie można łączyć z pracą, zwłaszcza gdy jest się freelancerem.

Pomysłowe mikroapartamenty powstały w Amsterdamie. Można pomieszkać w nich na chwilę lub zostać na dłużej. Hotel składa się z kilkunastu podobnych modułów.  Każdy z pokoi ma formę małego mieszkania, tak by można było się poczuć jak w domu, i wygospodarowane miejsce do pracy. Mikromieszkania tworzą sieć połączoną przestrzenią do wspólnego spędzania czasu.

Sypialnia mieści się na antresoli za ażurowymi drzwiczkami z drewna. Można ją łatwo ukryć, tak samo jak wysuwane schody, które prowadzą na górę. Pod antresolą schowano też wysuwaną garderobę i schowki oraz wygospodarowano miejsce na domowe kino.

Aneks kuchenny wkomponowano we wnękę. AGD schowano zaś za frontami kuchennymi, dzięki temu obszar roboczy jest bardzo dyskretny. Blat i ścianę nad blatem obłożono eleganckim kompozytem kwarcowym.

Szara sofa "Rest", zawiszeona nad stołem lampa "Fluid" oraz krzesła "Fibre" to projekty znanej duńskiej marki Muuto. Podłogę wykonano z jednolitego materiału - deski bambusowe tworzą ciepły i domowy klimat.

Miejsce do pracy znajduje się w alkowie pod antresolą. Pomyślano również o podręcznych biurowych schowkach.

Klimat łazienki zbudowano na klasycznym połączeniu czerni i bieli, które ocieplono drewnianymi detalami. Za lustrem nad umywalką kryje się szafka na kosmetyki. Pod umywalką zamiast szafki, dębowy stołek, który równie dobrze może służyć do przechowywania ręczników, jak i jako siedzisko. 

  

Projekt: Concrete (www.concreteamsterdam.nl)
Gdzie: Amsterdam
Ile metrów: 25 m kw.
Kiedy: 2015
Zdjęcia: Ewout Huibers (www.ewout.tv)
Inwestor: Zoku and Beyond (www.livezoku.com)


Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...