Artystyczny miks

Artystyczny miks
W zrujnowanym domu na obrzeżach Malmö jego nowi właściciele – Nina i Palle – dostrzegli potencjał. Przeprowadzili generalny remont, a wnętrze urządzili rzeczami z pchlich targów i sieciówek meblowych, pomieszanych z klasykami światowego designu. Daleko od banału.
0
Artystyczny miks

Połączone kuchnia, jadalnia i salon mają razem 75 m2. Wyburzenie dawnych ścian dało poczucie przestrzeni, w której można się swobodnie poruszać między strefami. Gospodarze wznieśli tylko niepełną ściankę mocowaną słupami do sufitu, by oddzielała strefę dzienną od korytarza prowadzącego do dalszych pomieszczeń.

 

Sfatygowana witrynka to mebel z pchlego targu. Jest idealna do przechowywania naczyń i szkła, bo stoi niedaleko stołu jadalnianego. Mebel efektownie prezentuje się na surowej betonowej podłodze.

 

Prosty stół i komplet jarzmowych krzeseł z wyplatanymi siedziskami stanowią wyspę na środku otwartej przestrzeni. Dla większego komfortu i uatrakcyjnienia aranżacji niektóre krzesła przykryto owczymi skórami. A blat oświetlono prostą lampą w skandynawskim stylu.

 

Kuchenna zabudowa z drewna równoważy chłód betonowej podłogi. Podobnie jak wzorzysty dywan w etnicznym stylu. Dla zamaskowania blatu roboczego z boku wzniesiono niski murek.

 

W kuchni zrezygnowano z szafek wiszących, dzięki czemu wnętrze jest bardzo jasne, a zabudowa lekka. Blat roboczy oświetlono rzędem nowoczesnych kinkietów. Wolno stojąca kuchenka jest cała ze stali, dzięki czemu współgra ze stalowymi blatami.

 

Drewniane deski do krojenia i ręcznie malowany dzbanek w stylu folk to akcenty, które ocieplają wizerunek tej kuchni ze stalowymi blatami.

 

Salon jest inspirowany amerykańskim stylem z lat 60. i 70. Skóra, brązy i dużo zieleni to te jego elementy, do których Nina i Palle nawiązali. Rząd wielkich okien zaciera granicę między pokojem a ogrodem. Przestrzeń pod nimi efektywnie zagospodarowano niskim, ale długim regałem.

 

Vintage’owy stolik, klasyczne lampa i kanapa, etniczny dywan – taki miks to gwarancja niebanalnego wystroju, indywidualizmu i jak widać – również przytulności.

 

Drewno o wyrazistym rysunku czy kolorowe dodatki są świetnym sposobem na zrównoważenie betonu we wnętrzu. Tu w dodatku efektownie zestawiono vintage’owy duński bufet z elegancką lampą stołową i czarno-białą fotografią w dużym formacie, opartą nonszalancko o ścianę.

 

Ściana oddzielająca część dzienną od korytarza jest niepełna, dzięki czemu między wnętrzami swobodnie przepływa światło. Gwiazdą tego kącika jest designerska leżanka Barcelona, zaprojektowana przez Miesa van der Rohe. Pasuje jej towarzystwo stolika z cynowym blatem-tacą w marokańskim stylu.

 

Pusta ściana to miejsce w sam raz na domową galerię. Różne formaty i ramy grafik oraz zdjęć przemieszano z lustrem i zegarem, dzięki czemu kompilacja jest ciekawsza.

 

Eklektyzm rządzi również w domowym biurze. Marmurowy blat na koziołkach, tworzący eleganckie biurko ma do kompletu klasyka designu – krzesło Series 7 projektu Arne Jacobsena, w eleganckiej brązowej skórze i kreślarską lampę.

 

Ściana obok biurka pokryta korkiem to jedna wielka tablica. Można do niej bezpośrednio przypinać dziecięce rysunki, zdjęcia, notatki, tworząc indywidualny moodboard.

 

Sypialnia jest ascetyczna. Zdobią ją kuliste kinkiety nad wezgłowiem, zawieszone niestandardowo obok siebie zamiast po bokach łóżka…

 

 

…A w roli szafki nocnej występuje półokrągła komódka z targu staroci. Uroczy mebelek przełamuje minimalistyczną surowość wnętrza.

 

Nowoczesny system przechowywania ze znanej sieciówki meblowej to niedrogie, ale funkcjonalne rozwiązanie do garderoby. Wprowadza ład i porządek. Stylowa minikomódka z drewna i zabawny wieszaczek na biżuterię są nie tylko praktycznymi, ale i dekoracyjnymi detalami.

 

W pokoju 10-letniej córki właścicieli Mili podłoga jest również z betonu, dlatego wnętrze ocieplono różowym dywanem typu shaggy i korkiem na ścianie. Pod sufitem zawieszono dla nastroju świetlny łańcuch, a zamiast stojącej lampki nocnej zamocowano nad łóżkiem nowoczesny kinkiet.

 

Korek, beton i drewno tworzą efektowne trio w tym pokoju. Zamiast stolika nocnego przy łóżku stoi prosty skandynawski taboret.

 

Źródło: Lovely Life

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...