zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Azyl na działce

Azyl na działce
Dla Elin letni domek to przedłużenie jej mieszkania. Lubi uciekać tam w ciepłe dni.
0
Azyl na działce

Szwedzi tak samo jak Polacy lubią spędzać czas na działce. Cenią kontakt z naturą, czas spędzony na świeżym powietrzu i warzywa z własnego ogórdka. Dlatego "Kolonistuga", czyli domek działkowy, to marzenie niejednego szwedzkiego mieszczucha. Elin Lannsjö, projektantka cermaiki z Göteborga, gdy tylko może, zamienia swoje mieszkanie na letni azyl.

Elin spędza w letnim domku czas głownie ze swoim chłopakiem Victorem, często też goszczą u nich przyjaciele. Domek kupiła ponad trzy lata temu, gdy zaczęło brakować jej przestrzeni we własnym mieszkaniu. Zatęskniła też za ogrodem i bosym chodzeniem po trawie.

Elin lubi naturalne mateirały - kamień, drewno, ceramikę - oraz przedmioty ręcznie wykonane. We wnętrzu nie brakuje też roślin i żywych kolorów. Ceramiką zajęła się osiem lat temu. Jest samoukiem, ale jak przyznaje, w próbowaniu i popełnianiu błędów tkwi siła jej projektów. Tworzy małe, unikatowe kolekcje naczyń. Każde z nich ma autorski sznyt i jest niepowtarzalne.

Domek jest niewielki - kuchnia, przedsionek i sypialnia wystarczają jednak jako letnie lokum.

Domek utrzymany jest w rustykalnej odmianie stylu skandynawskiego. Letniskowy klimat wprowadza boazeria pomalowana na szaro oraz wiklinowe kosze i siedziska.

Najważniejsza jest kuchnia. Wyspa została wykonana z masywnego kawałka drewna. Nad nią na belkach stropowych zawisły kwietniki, a patelnie i rondle przytwierdzono u boku. Blat roboczy na meblach kuchennych został wyknany z marmuru. To element kuchni, który Elin lubi najbardziej.

Na małej przestrzeni liczy się każdy centymetr. W podłodze ukryty jest schowek, w którym Elin trzyma cenne rzeczy.

Elin charakteryzuje się typowo skandynawskim umiłowaniem do naturalnych mateirałów. Sufit, ściany i podłogę wykonano z drewna. Stół w jadalni zrobiono ze starych desek. Nieregularna powierzchnia dodaje mu surowego, rustykalnego uroku.

W sypialni czuć klimat wiejksiego letniska. Kapelusze zawieszone na ścianie dodają jej uroku.

 

Zdjęcia: Lovely Life (www.lovelylife.se) / Kristin Lagerqvist
Gdzie:
Göteborg
Kiedy: 2015

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...