Biały salon na zimę

Biały salon na zimę
W zimowe ponure dni najbardziej brakuje nam światła. A nic go tak nie przyciąga jak biel. Zatem do dzieła! Rozświetlajmy salony kolorem śnieżnej bieli!
0
Biały salon na zimę

RUSTYKALNA PRZYTULNOŚĆ

Biała boazeria i wygodna „babcina” kanapa, również w bieli, to kwintesencja rustykalnej przytulności. Efekt można łatwo uzyskać, przemalowując deski na ścianach i zmieniając pokrowiec na sofie. Białe tło świetnie eksponuje wyraziste dodatki. Tu użyto starych rycin, pustych ram, a nawet kapelusza. Nie muszą być doskonałe. Sfatygowane i nadgryzione zębem czasu wyglądają bardziej autentycznie i niepowtarzalnie.

Romantyczny salon z boazerią

 

      

 

 Z BIELONĄ CEGŁĄ

Nowoczesny salon w bieli dzięki nutce pomarańczu wypełnił się ciepłą poświatą. Kładzie się ona przyjemnym cieniem na meblach i bielonej ścianie z cegły. Dodatkowym elementem ocieplającym wystrój jest drewniana posadzka. Czyli jest biało, ale nie sterylnie czy chłodno.

Salon z białą ceglaną ścianą

 

      

 

SZTUKATERIE I DESIGN

Wnętrza w starym budownictwie często zachwycają architekturą z charakterystycznymi wykuszami, wysokimi oknami czy oryginalnymi sztukateriami na ścianach i suficie. W tym miejscu wszystkie te elementy stały się środowiskiem dla współczesnego designu. Oczywiście zarówno baza, jak i wyposażenie w przeważającej mierze są białe. Salon ma oddech i jasną czystą przestrzeń.

Biały salon z designerskimi meblami

 

    

 

 BIEL I DREWNIANA PODŁOGA

W tym salonie wszystko poza drewnianą podłogą, która stanowi solidną wyrazistą podstawę, jest białe. Kształty lam odznaczają się na tle gładkiej szafy w zabudowie czy ścian, więc we wnętrzu nie jest wcale nudno. Monotonię bieli przełamuje drewniany stylowy stół w jadalni. Ale krzesła (i aneks kuchenny niewidoczny na zdjęciu) też są białe.

Szafa w salonie

 

    

 

 SKANDYNAWSKA SPECJALNOŚĆ

Skandynawowie to mistrzowie urządzania w bieli. Od lat z powodzeniem naśladujemy ich rozwiązania w polskich mieszkaniach. I dobrze, bo światła u nas deficyt. Biel w tym salonie jest zróżnicowana. Na ścianach jest złamana, półki, stolik oraz kanapa są śnieżnobiałe, dywan wpada w ecru, a podłoga jest tylko delikatnie bielona. Drobne dodatki w czerni wcale nie zaburzają obrazu „zimowego” wnętrza.

Skandynawski salon

 

    

 

 ULTRANOWOCZEŚNIE

Nawet nowoczesne białe wnętrze może być przytulne. W tym salonie postawiono na tkaniny. Suto marszczona zasłona na dużym narożnym oknie tworzy coś na kształt miękkiej ściany. Pod stopami w strefie wypoczynkowej położono duży miękki dywan typu shaggy. Aż chce się po nim stąpać boso! Rozmieszczone w różnych miejscach pokoju lampy podkreślają urok bieli i tworzą miły nastrój.

Nowoczesny biały salon

 

    

 

 CIEPŁO Z KOMINKA

W zimowym salonie marzymy o cieple płynącym z kominka. W tym wnętrz kominek jest murowany i pomalowany jak inne ściany na biało. Podobnie wykończono drewniane belki sufitowe i zabudowę z płyty gipsowo-kartonowej wokół okna. Dzięki temu wystrój jest spójny i lekki. Aby przestrzeń wypełniała maksymalnie duża ilość światła, lepiej nie przesłaniać okien.

 

Biały salon z kominkiem

 

    

 

 TYLKO KILKA KOLOROWYCH AKCENTÓW

Biel w tym pokoju dziennym połączonym z jadalnią aż lśni. Białe jest wszystko, od podłogi przez sprzęty, aż po sufit. Przekornie dodano kilka akcentów w intensywnych kolorach. Sprawiają one, że wnętrze ma młodzieńczy luz i radosny klimat. W sam raz na zimową chandrę.

Salon z kolorowymi akcentami

 

      

 

 

Odwiedź naszą sekcję poradnikową BIAŁE ŚCIANY

Przeczytaj także

MIESZKANIE W BIELI

MIESZKANIE INSPIROWANE BIELĄ

PO PROSTU BIEL

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...