zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Co potrafią zwykłe kafelki

Co potrafią zwykłe kafelki
Nie lubię kupować płytek we wzory, no chyba, że jest to Mutina Azulej, dla nich mam zawsze miejsce pod sercem. Tak zwanych dekorów wystrzegam się jak pcheł. A jednak czasem w człowieku wykluje się, bez zapowiedzi i bez powodu, potrzeba szlaczka- przemożna. Klient i architekt też ludzie, i szlaczek im nie obcy.
0
Co potrafią zwykłe kafelki

www.plastolux.com

Moim sposobem na uporczywą potrzebę szlaczka jest ułożenie wzoru z gładkich płytek. Układałam juz z klientami ludzika, iksiki i kratę Vichy. Za każdym razem wychodzi cudnie, choć wcześniej trzeba trochę się natrudzić z liczeniem płytek, i przekonać ekipę, że warto.

www.julieansiau.com

Największy opór jest przy mozaikach, a tam właśnie wychodzi najbardziej spektakularnie.

www.theeverygirl.com www.brookebrooke.vsco.co

www.knstrct.com

Moim szczególnie ukochanym motywem jest krata Vichy. Więcej inspiracji na ten temat jest w poście Krate mistrz. Popełniłam ten wzór z tanich płytek 10×10 cm, w bieli i dwóch odcieniach szarości.

proj: Ola Munzar (Fuel) i Marta Borysewicz- Damięcka

Poniżej inne piękne kraty:

Wnętrza restauracji The general muir w Atlancie www.thegeneralmuir.com

proj: www.heckerguthrie.com foto: Thom Rigney

Polecam proste, gładkie płytki, które występują w wielu odcieniach w obrębie jednej serii, matowe lub błyszczące, ja najczęściej pracuję na tych dwóch seriach:

1. producent: MARAZZI, seria: SISTEM C

2. producent: CERAMICA DI SIRONE, seria: I COLORI

Więcej na blogu FUEL
 

Z powołania i wykształcenia jest architektem wnętrz. Prowadzi też autorski projekt DOLCE LUCE związany ze starymi neonami. Prowadzi bloga Fuel Design: www.fueldesign.pl.
Wczytywanie rekomendacji...