Czas na boho

Czas na boho
Podczas gdy latem jestem rozdarta między słodkim retro a stylem boho, jesienią nie mam żadnych wątpliwości. Bogactwo faktur i wzorów, stonowane barwy przełamane jedynie plamą fioletu lub czerwieni i pledy utkane z grubych warkoczy… Jesienią kocham boho – bez dwóch zdań.
0
Czas na boho

Oczywiście nie mam możliwości, by zmieniać wystrój moich wnętrz w takim tempie, w jakim matka natura zmienia swoje barwy ;-) Mogę jednak ukryć trochę pasteli, zmniejszyć stężenie kratek i kwiatów, i wyjąć kilka wzorzystych poduch z szafy.

Pamiętacie jeszcze moją sypialnię w letniej odsłonie? Dzięki neutralnej bazie szybko i łatwo udało mi się zamienić tropiki na przytulne, jesienno-zimowe wnętrze. Kwiecistą pościel wymieniłam na białą, z pięknymi haftowanymi poduchami, które kiedyś należały do babci szanownego małżonka. Myślę jednak, że pierwsze skrzypce gra tutaj stara orientalna kapa,która długo mieszkała na dnie szuflady w domu moich rodziców, by jakiś czas temu wejść u mnie na salony. Paprotki ustąpiły miejsca bluszczowi, cętkowaną chustę zastąpiłam ciepłym pledem, a wiszącą na szafie letnią koszulę nocną zastąpiła ciemnoczerwona sukienka obszywana koralikami. Udało mi się ponownie wykorzystać złotą poduchę, a dwie nowe, wzorzyste, dopełniły całości.

Zawsze ciągnęło mnie w stronę lekko cygańskich klimatów. Z jednej strony cieszę się, że boho zyskuje na popularności, bo o niebo łatwiej jest teraz znaleźć akcesoria utrzymane w tej stylistyce, a z drugiej.. no cóż, trudniej o oryginalność. Wierzę jednak, że przy odrobinie wyobraźni i wykorzystaniu skarbów z rodzinnych kufrów lub targów staroci, każdy może stworzyć unikatowe wnętrze, nawet jeśli nawiązuje do aktualnych trendów.

A Wy jaki styl preferujecie? Po drodze Wam z boho, czy raczej unikacie modnych nurtów? Zapraszam Was do obejrzenia zdjęć mojej sypialni i oczywiście do dyskusji oraz na mój blog HAPPY PLACE :-) Pozdrawiam ciepło!

Agnieszka Wrodarczyk - blogerka, certyfikowana home stagerka, samozwańcza stylistka i dekoratorka. Lubi żyć ładnie i powoli.
Wczytywanie rekomendacji...