Dodatkowa ścianka w łazience

Dodatkowa ścianka w łazience
Choć panuje tendencja do otwierania przestrzeni, nieraz podziały okazują się praktyczne. I to nawet w łazience, która zwykle nie jest dużym pomieszczeniem. Oto kilka inspirujących przykładów.
0
Dodatkowa ścianka w łazience

MUREK NA KOSMETYKI

Ponieważ jedna ściana w tej łazience jest skośna, a pozostałe postanowiono zabudować schowkami, szafą z lustrem i kabiną prysznicową, dla wanny pozostało miejsce na środku pomieszczenia. Ale co z w.c.? By je dyskretnie zamaskować, pojawił się pomysł wzniesienia murku. I to dosłownie murku, bo niska ścianka obok wanny jest zrobiona z cegieł i pobielona, dzięki czemu nabrała subtelności i lepiej wpisała się w otoczenie. Dodatkowo zakończono ją półką na kosmetyki, po które łatwo sięgnąć podczas kąpieli.

Dekoracyjny grzejnik w łazience 

 

STREFA KĄPIELOWO-TOALETOWA

Niepełna ścianka w tym wnętrzu wydziela strefę z wanną i umywalką. Ponieważ zawieszono na niej umywalkę z szafkami, musiała być dosyć gruba i wzmocniona stalowym prętem. To rozwiązanie raczej do dużej łazienki, ale jest naprawdę godne polecenia. Z drugiej strony można zaprojektować natrysk, umieścić w.c. albo urządzić kącik gospodarczy z pralką i suszarką na bieliznę. Możliwości jest sporo. Podoba nam się, że ścianka jest niepełna, więc światło z okna umieszczonego za nią swobodnie dociera do części kąpielowej.

 

Łazienka z lastryko

 

UMOWNA GRANICA

Tu podobny pomysł. Tyle, że ścianka jest bardzo niska i umowie oddziela strefę prysznica od toalety. Dzięki temu wnętrze nie straciło na przestronności, a woda nie rozchlapuje się po całej łazience. Dodatkowo obłożono ją takimi samymi holenderskimi kafelkami jak ścianę przy konsoli z umywalką. Dzięki temu powstało jednolite wykończenie, które lekko maskuje murek. Maski afrykańskie, owcza skóra na podłodze i boazeria na suficie nadają całości atmosferę luzu i bardziej pokojowy niż łazienkowy klimat. 

Łazienka z holenderskimi kafelkami 

 

WANNA Z JEDNEJ, PRYSZNIC Z DRUGIEJ STRONY

Tak przestronne i doskonale doświetlone przeszklonym dachem wnętrze aż się prosiło o podział. Dzięki sięgającej belkowania ściance przestrzeń została uporządkowana i zyskała na przytulności. Z jednej strony zamontowano do niej baterię wolno stojącej wanny, która swym obłym kształtem łagodzi surowość wystroju. Z drugiej strony jest nowoczesny otwarty natrysk bez brodzika, za to z odpływem w podłodze. Wnętrze jest minimalistyczne, pozbawione zbędnych sprzętów i ozdób. Jedynie wykończenie ścianki ma bardzo dekoracyjną fakturę.

Wolno stojąca wanna

 

 

Odwiedź naszą sekcję poradnikową

JAK URZĄDZIĆ ŁAZIENKĘ

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...