Dom na Bali

Dom na Bali
Ely i Gordei to para ilustratorów z Rosji. Poznali się w Tajlandii, ale na miejsce zamieszkania wybrali indonezyjską wyspę Bali. W ich domu czuć artystyczną duszę. Kolory, egzotyczne materiały i światło, które wlewa się przez ogromne okna, nadają wnętrzu niepowtarzalny urok.
0
Dom na Bali

Wnętrza z dalekich krajów są fajne. Bo niby wszystko tak samo, a jednak inaczej. W swojej egzotyce są naturalne. Nic nie udają. Egzotyka jest na swoim miejscu. Nie razi jak marokański riad na Podlasiu lub Indie w wielkiej płycie.
Para rosyjskich artystów przez sześć miesięcy podróżuje po świecie, przez pozostałą część roku oddaje się spokojnemu życiu na Bali. Ubud wybrali ze względu na umiarkowany klimat i dobrą wegetariańską kuchnię. Ely studiowała architekturę, zajmowała się też projektwaniem wnętrz i mody. Swój własny dom urządziła w stylu eko, z subtelnymi orientalnymi akcentami. Lubi przedmioty, które powstały w wyniku pracy rąk, a nie masową produkcję. 

 

Kuchnia to najważniejsze miejsce w domu. Przez okno na blatem można obserwować ogród. Właściciele zgormadzili niewiele sprzętów. Otwarte półki zdradzają kuchenny rozgardiasz. Jedynie w szafce pod zlewem można coś ukryć. Meble powstały z delikatnie pobielanego drewna. Ten sam zabieg zastosowano do wykończenia stolarki okiennej i drzwi.

Gordei lubi wysokie wnętrza. W swoim domu może cieszyć się sufitem na imponującej wysokości. Dzięki temu okna są większe, a wnętrze jaśniejsze.

Wieszak i narzuta ze "słonim" motywem, bogato zrobione drzwi komody. Możemy być pewni, że jesteśmy na Bali.

W łazience pierwsze skrzypce grają cementowe kafle w piękny czarno-biały wzór. Wannę obłożono drewnem egzotycznym - dzięki temu we wnętrzu zrobiło się przytulniej. 

Ely i Gordei aktywnie trenują jogę. To również jeden z powodów, dla których zamieszkali na Bali. W ogrodzie powstało patio, na którym mogą się oddawać codziennym treningom.  

Gdzie: Ubud, Bali
Zdjęcia: Franz Navarrete (franznavarrete.tumblr.com)
Żródło: www.lilreddotfolks.com

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...