Dom nieidealny

Dom nieidealny
W moim starym domu wciąż coś remontuję, zmieniam, udoskonalam. I wciąż spotykam się ze zdziwieniem Panów od remontów, że nie chcę wszystkiego na gładko zasłonić płytą gipsową.
0
Dom nieidealny

Niedoskonałości, znaki czasu, nierówności na ścianie, stare meble (ale nie antyki), kable na wierzchu, odkryte rury, pęknięcia w deskach, szpary w podłodze, żeliwne kaloryfery.

To własnie one nadają indywidualnego charakteru wnętrzom. One odrózniają nasze mieszkanie, dom, od domu sąsiada. U niego podłoga inaczej się starzeje. Znaki czasu na starym stole są nie do podobienia w żadnym masowym meblu. 

Spójrzcie na podłogę. Stare deski, nierówne płytki. Bez nich nie byłoby tego pięknego wnętrza. Fot. archiexpo.com

Betonowa podłoga z pęknięciami. Nikt się ich nie wstydzi, wręcz przeciwnie. Fot. debitreloar.com

Stara podłoga, stary stól, stare drzwi. Jest zwyczajnie, ale klimatycznie! Fot. designspongeonline.com

Piękny, drewniany sufit kontrastuje z gładką podłogą. Fot. tarafirma.tumblr.com
 

Tu wszystko jest nieidealne. Szpary w malowanej podłodze, nierówne ściany, stary stołek i wieszak z rur. Fot. mahalolena.com

Kable przy podłodze? Kto by się przejmował! Fot. Dosfamily.com

Mamy tendencje do generalnych remontów, wymieniania wszystkiego na nowe, płacąc w dodatku za to grube pieniądze. A potem się dziwimy, że cos tu jest nie tak, jakiś brak życia, klimatu, stylu.  A przeciez prowizorka tez może być stylowa. Niedoskonałość jest w cenie!


Pani Pieska czyli Marta Lubaszewska. Tworzy głównie dla dzieci, czasem również dla dorosłych. Jest również dziennikarką i stylistką. Pisze o wnętrzach, designie i wszystkim co ładne i ciekawie zaprojektowane.
Wczytywanie rekomendacji...